قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

خنکی هوای آذربایجان‌شرقی موقتی است

خنکی هوای آذربایجان‌شرقی موقتی است
شناسهٔ خبر: 120847 -
اخبار استان
تبریز- رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: خنکی هوا موقتی است و در روزهای یکشنبه و دوشنبه دمای هوای استان چهار تا پنج درجه افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امیدفر در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در پنج روز آینده جوی نسبتاً پایدار در استان حاکم می‌شود، افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد، گذر امواج تراز میانی جو و شرایط فصلی و محلی موجب افزایش ابر و وزش باد گاهی تا نسبتاً شدید در استان می‌شود.

وی با اشاره به بارندگی‌های رگباری روز گذشته در استان از جمله شهرستان جلفا، اظهار کرد: در برخی نواحی شمالی و شرقی استان احتمال بارش باران به صورت رگبار و غرش آذرخش وجود دارد بنابراین پیش بینی‌های لازم برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر و پرهیز از صعود به ارتفا علت ضروری است.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به وزش باد نسبتاً شدید، احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات