قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان:

بارش‌های رگباری و تگرگ در آذربایجان‌شرقی ادامه دارد

بارش‌های رگباری و تگرگ در آذربایجان‌شرقی ادامه دارد
شناسهٔ خبر: 120787 -
اخبار استان
تبریز- رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به بارندگی‌های روز گذشته، گفت: بارش‌های رگباری و تگرگ در آذربایجان‌شرقی ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امیدفر افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، در این بازه زمانی جوی نسبتاً ناپایدار در استان حاکم شده و عبور امواج کم دامنه تراز میانی جو و شرایط فصلی و محلی موجب افزایش ابر، وزش باد گاهی تا نسبتاً شدید می‌شود.

وی اظهار کرد: در برخی نواحی به ویژه شمالی و شرقی استان رگبار باران و غرش آذرخش پیش بینی می‌شود که احتمال آبگرفتگی معابر، برخورد آذرخش و طغیان رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به وزش باد نسبتاً شدید طی این مدت، گفت: احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد، بنابراین محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.

امیدفر، ادامه داد: در نواحی مستعد به علت بارش تگرگ، احتمال بروز خسارت به باغات وجود دارد بنابراین کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهادکشاورزی توجه کنند.

وی خواستار لغو سفرهای غیرضروری، عدم اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و پرهیز از صعود به مناطق مرتفع و کوهستانی و انجام فعالیت‌های کوهنوردی و انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد مهار آبگرفتگی معابر شد.

امیدفر، افزود: اواخر هفته جوی پایدار در استان حاکم می‌شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات