قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

استاندار آذربایجان شرقی:

دشمنان ملیت ایرانی را مقابل اسلامیت قرار داده‌اند

دشمنان ملیت ایرانی را مقابل اسلامیت قرار داده‌اند
شناسهٔ خبر: 120680 -
اخبار استان
تبریز-استاندار آذربایجان شرقی گفت: دشمنان خبیث ملیت ایرانی را در مقابل اسلامیت قرار داده‌اند و برخی افراد نادان نیز به آن دامن می‌زنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرم در دیدار رئیس بنیاد ایران شناسی کشور با وی، افزود: دشمنان و این دوستان طوری مطرح می‌کنند که بعد از انقلاب اسلامی، اسلامیت در ایران آنچنان پررنگ شده که ملیتی و تعصبات، پرچم و شعار ملی وجود ندارد و این موضوع تحریف تاریخی است که باید از چهره انقلاب اسلامی زدوده شود.

وی اظهار کرد: امام راحل انقلاب اسلامی را با نگاه نوین اسلامی و ارزش دادن به اهمیت به جایگاه ملیت ایجاد کرد به طوری که اوج آن در دوران دفاع مقدس دیده شد و شهدای زرتشتی و اهل سنت نمونه‌هایی از ملیت گرایی انقلاب اسلامی است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه امام راحل نگاه جدیدی را در تاریخ ایران اسلامی آفرید، گفت: محققان و دانشگاهیان باید در این موضوعات مطالعه کرده و این مسائل را به مردم بیان کنند.

خرم، ادامه داد: دشمنان همواره تلاش می‌کنند ایرانیت و اسلامیت جمهوری اسلامی ایران را تخریب کنند و توطئه‌هایی پشت این قضیه وجود دارد و آنها می‌خواهند با این کار ما را مشغول کنند و نمی‌خواهند چهره زیبایی از انقلاب به دنیا معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه مرکز ایران شناسی می‌تواند در شناساندن جایگاه اصلی جمهوری اسلامی در جهان اسلام و دنیا نقش ایفا کند، یادآور شد: این گونه مراکز اگر درست و دقیق تقویت شود می‌توانند همه شبهات را از بین ببرند و جمهوری اسلامی را به خوبی به دنیا بشناسانند.

استاندار آذربایجان شرقی با اعلام آمادگی برای حمایت از شعبه ایران شناسی در استان، گفت: در دولت سیزدهم مراکز تحقیقاتی و علمی باید هویت بخشی شده و جایگاه اصلی خود را در جامعه پیدا کنند و در خصوص تاریخ و تمدن ایران اسلامی و آذربایجان مطالعه و تحقیق کنند و آنها را به جهانیان بشناسانند.

خرم، با اشاره به تعابیر رهبر معظم انقلاب در خصوص آذربایجان و تبریز مبنی بر اینکه «پرچم آزادی ایرانی‌ها دست تبریزی هاست»، «پرچم اتحاد ایرانی‌ها دست آذربایجانی هاست» و «روایت ایران بدون روایت آذربایجان ناقص است» افزود: این تعابیر و جملات حاکی از اهمیت این منطقه و جایگاه آن در تاریخ و تمدن این کشور است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات