قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس حوزه اتومبیلرانی آذربایجان شرقی خبرداد؛

تلاش برای اعتلای فرهنگ سفرهای مسئولانه طبیعت

تلاش برای اعتلای فرهنگ سفرهای مسئولانه طبیعت
شناسهٔ خبر: 120516 -
اخبار استان
تبریز- رئیس حوزه اتومبیلرانی استان آذربایجان شرقی گفت: فرهنگ سازی و تلاش در راستای اعتلای فرهنگ سفرهای مسئولانه طبیعت از اولویت‌های اصلی ما است.

بهنام صمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری دوره مهارت‌های سافاری برای اولین بار در آذربایجان شرقی، گفت: آشنایی با تنوع زیستی، آشنایی با پوشش گیاهی و طبیعت ایران، آشنایی با قوانین سفر و فنون راننده، آشنایی با تنوع غیر زیستی (ژئودایورسیتی)، آشنایی با میراث روستایی و اقوام و عشایر ایران، مدیریت بحران و کمک‌های اولیه، آشنایی با مکانیزم خودروهای دو دیفرانسیل و آپشنهای آنها، آشنایی با لوازم و ابزار آفرود و نحوه استفاده از آنها از مهمترین موضوعات طرح شده در این دوره بود.

وی با بیان اینکه این دوره برای دومین بار در کشور در شهر تبریز برگزار شد، ادامه داد: شاهد استقبال بالای فعالان این عرصه از این دوره‌ها بودیم.

رئیس کانون جهانگردی و اتومبیلرانی استان سپس افزود: در مراسم افتتاحیه این دوره اسبقی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبریز، غنی پور معاون محیط طبیعی حفاظت محیط زیست استان و یگر مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

وی گفت: دوره عملی این دوره نیز در طبیعت برگزار خواهد شد، دانشجویان پس از قبولی در آزمون، گواهی رسمی پایان دوره و گواهینامه راننده راهنمای سافاری خود را از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی دریافت خواهند کرد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات