قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی:

نمایشگاه «رینوتکس» مهرماه به صورت بین المللی برگزار می شود

نمایشگاه «رینوتکس» مهرماه به صورت بین المللی برگزار می شود
شناسهٔ خبر: 120501 -
اخبار استان
تبریز- مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی گفت: نمایشگاه فناوری «رینوتکس» مهرماه سال جاری به صورت بین المللی در تبریز برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا کریملو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در سال ۹۳ با تلاش مسئولان وقت استانی تشکیل شد و در این سال‌ها روی شبکه‌سازی و برگزاری نمایشگاه‌های رینوتکس تمرکز کردیم.

وی ابراز داشت: نمایشگاه رینوتکس امسال با تغییرات زیاد و رویکرد متفاوت و قوی و حضور کشورهای خارجی در اواخر مهرماه آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه رینوتکس نمایشگاهی برای هم‌افزایی علمی و فناوری ایران با جهان است، ابراز داشت: نمایشگاه رینوتکس امسال با حمایت وزارت علوم برگزار می‌شود که در تقویم وزارت علوم نیز قرار گرفته است.

مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی به تقویت شرکت‌ها توسط شرکت‌های بزرگ از اهداف برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه‌ها برای داشتن یک خروجی خوبی و تقویت تولیدی‌های خرد توسط تولیدکنندگان بزرگ و یافتن چالش‌ها و مشکلات و رفع آنهاست.

وی افزود: با بازنگری در سازمان ربع رشیدی در تلاش هستیم تا نقاط کور و کم توجه در این بخش را تقویت کنیم.

وی گفت: ارزش‌گذاری فناوری یکی دیگر از اولویت‌های ما است که امسال با تلاش جدی فعال خواهد شد.

کریملو با اشاره بر اینکه در سال‌های گذشته میهمانان خارجی زیادی از کشورهای همسایه و چین داشتیم، گفت: امسال با گفتمان با کشورهای خارجی و ایجاد فضا برای حضور این افراد با کشورهای روسیه، ترکیه و کشورهای همسایه و چین در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی با تاکید بر هم‌افزایی و مشارکت و استفاده از ظرفیت آنها در اقتصاد استان در منطقه ربع رشیدی گفت: در این موضوعات یک نوع کمبودی احساس می‌شد یعنی فناورانی که در طی این سال‌ها در کنار ما بودند و کارهای زیادی هم کرده‌اند اما از نظر شناخت، کمتر کسی در جامعه آنها را می‌شناخت از این‌رو برای امیدافزایی در جامعه و ایجاد انگیزه برای این فعالان باید با رسانه‌ها همراه باشیم.

وی با بیان اینکه هدف از این جلسات هم‌اندیشی این نیست که بگوییم وضعیت گل و بلبل داریم، افزود: ما در بخش خود هم مشکلات و فراز و نشیب‌های زیادی داریم اما در این میان باید داستان‌های موفق هم روایت شود چراکه ما کارآفرین فناور زیادی داریم که هر کدام آبروی استان هستند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات