قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

اعلام زنگ هشدار مصرف آب در تبریز/سد نهند کمتر از یک ماه آب دارد

اعلام زنگ هشدار مصرف آب در تبریز/سد نهند کمتر از یک ماه آب دارد
شناسهٔ خبر: 120492 -
اخبار استان
تبریز-مدیر عامل آبفای آذربایجان شرقی گفت: ذخیره آب سد نهند به میزان ۳.۵ میلیون متر مکعب رسیده است و این سد به عنوان یکی از منابع تامین آب شرب تبریز برای کمتر از یک ماه دیگر آب دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد خانی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه افت فشار در برخی مناطق شهر تبریز به جهت افزایش مصرف آب در تابستان طبیعی است، اظهار کرد: محدودیت‌های مصرف به جهت کاهش آب سد نهند در تبریز اعمال نشده است.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح‌های جایگزین از جمله احداث ۲۰ فقره چاه جدید و ایجاد ایستگاه‌های پمپاژ داخل شهر تبریز، درصدد جبران کمبود آب این سد هستیم در عین حال بر ضرورت مدیریت مصرف آب توسط شهروندان تاکید کرد و گفت: در صورت کاهش ۱۰ درصدی آب، بدون اعمال قطعی از پیک مصرف تابستان عبور خواهیم کرد.

خانی با اشاره به اینکه سرانه مصرف آب در شهرستان تبریز در فصل تابستان به ۲۵۰ لیتر در شبانه روز می‌رسد، اظهار کرد: مصرف آب شهرستان به واسطه افزایش مشترکان، پنج درصد افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: آب شهرستان تبریز از چهار منبع خط آبرسانی زرینه رود ۵۵ درصد، خط آبرسانی نهند ۱۳ درصد، چاه‌ها (هروی، سعید آباد، قزلجه میدان) ۳۱ درصد و قنات‌ها یک درصد تأمین می‌شود.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات