قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان:

قیمت تضمینی گندم نان در آذربایجان شرقی ۱۵ هزار تومان است

قیمت تضمینی گندم نان در آذربایجان شرقی ۱۵ هزار تومان است
شناسهٔ خبر: 120491 -
اخبار استان
تبریز-معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: وجه پرداختی به کشاورزان گندمکار بابت تحویل هر کیلوگرم گندم ۱۵ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر کرامتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در آذربایجان شرقی تا به امروز ۱۵ درصد افزایش یافته است، اظهارکرد: سطح برداشت گندم دیم تا امروز ۲۵ هزار هکتار و سطح برداشت گندم آبی هفت هزار هکتار بوده است.

وی ادامه داد: همان طور که اشاره شد جمع خرید تضمینی گندم استان تاکنون ۱۵ هزار تن بوده است که شاهد افزایش ۱۵ درصدی خرید نسبت به سال گذشته هستیم.

کرامتی همچنین ادامه داد: بر همین اساس جداول خرید بذر گندم در سال زراعی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱ نیز بر پایه قیمت تضمینی گندم نان و دوروم به ترتیب ۱۵ هزار تومان و ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان و بر مبنای افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید یک درصد و ارزش بذری طبقات مختلف تنظیم شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی افزود: شایسته است موضوع به نحو مقتضی به اطلاع کلیه کشاورزان و گندمکاران در سطح استان آذربایجان شرقی رسانیده شود تا از ورود دلالان و واسطه‌ها جلو گیری شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات