قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس هیئت ورزش های ناشنوایان آذربایجان شرقی:

۳۰۰ ورزشکار سازمان یافته ناشنوا در آذربایجان شرقی فعال هستند

۳۰۰ ورزشکار سازمان یافته ناشنوا در آذربایجان شرقی فعال هستند
شناسهٔ خبر: 120311 -
اخبار استان
تبریز - رئیس هیئت ورزش های ناشنوایان آذربایجان شرقی گفت: ۳۰۰ ورزشکار سازمان یافته ناشنوا در آذربایجان شرقی فعال هستند.

بهنام غفار زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به موفقیت‌های هیئت ورزش‌های ناشنوایان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ افزود: سال گذشته در مسابقات المپیک تیم ناشنوایان آذربایجان شرقی که با حضور ۴ ورزشکار یکی در دوومیدانی و ۲ نفر در کشتی فرنگی و یک نفر در فوتبال توانستند ۲ مدال طلا و یک مدال نقره کسب کنند.

رئیس هیئت ورزش‌های ناشنوایان آذربایجان شرقی عنوان داشت: همچنین میزبانی تنیس روی میز کشوری را به دست آوردیم که در بخش تیمی مقام دوم را کسب کردیم و در رشته شطرنج تنها نماینده استان که خانم بود علی رغم قهرمانی کشوری، موفق شد قهرمان آسیا و اقیانوسیه هم بشود.

غفارزاده با بیان اینکه در گذشته هیچ موفقیتی در رشته فرنگی نداشتیم، یادآور شد: توانستیم با اعزام یک تیم کامل در حضور نمایندگان استان‌های تهران و مازندران و دیگر استان‌های مدعی با کسب ۵ طلا مقام نخست مسابقات کشوری را به دست آوریم و در رشته کشتی آزاد با اینکه در بخش تیمی مقام نیاوردیم ولی در بخش انفرادی چندین مدال کسب کردیم.

وی در خصوص حضور ورزشکاران بانوان در رقابت‌های دوومیدانی قهرمان کشوری توانستیم مقام سوم را کسب کنیم و در بخش آقایان نیز در پرتاب نیزه رکورد کشوری را شکستیم و در پرتاب دیسک هم مقام دوم را به دست آوردیم.

رئیس هیئت ناشنوایان آذربایجان شرقی با بیان اینکه یک هیأت هستیم ولی با حدود بیست هیأت ارتباط تنگاتنگ داریم، اظهار کرد: در رشته فوتبال ناشنوایان آقایان تیم داری کردیم و به کسب مقام امیدواریم همچنین در رشته کاراته ۵ خانم را به مسابقات ناشنوایان که در تهران در حال برگزاری است اعزام کردیم.

وی در خصوص تعداد ورزشکاران سازمان یافته هیئت ناشنوایان استان تاکید کرد: با اینکه در برخی شهرستان‌های استان فعال نیستم ولی در نظر داریم با استعداد یابی از ۲ مدرسه ناشنوایان دختر و پسر یکی باغچه بان و دیگری مردانی آذر تبریز نفرات مستعد بیشتری به جمع ورزشکاران هیئت اضافه کنیم ولی با این حال حدود ۳۰۰ ورزشکار بیمه شده در سطح استان داشته باشیم.

غفارزاده با بیان اینکه ۲ مدال المپیکی در سطح استان داریم، اذعان داشت: سجاد پیرآیقرچمن و مهدی بخشی ۲ ورزشکار المپیکی رشته ناشنوایان هستند که توانستند مدال کسب کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی هیئت توضیح داد: سعی داریم در کنار برنامه‌های ورزشی مشکلات معیشتی و هزینه‌های درمان و حتی اشتغال ورزشکاران قهرمان را با کمک افراد خیر تأمین کنیم و خدا را شکر در این مدت موارد بیشتری از این برنامه‌های فرهنگی را برگزار کردیم.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات