قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی تاکید کرد؛

ضرورت تسریع در ساماندهی گلزارهای شهدای تبریز

ضرورت تسریع در ساماندهی گلزارهای شهدای تبریز
شناسهٔ خبر: 119946 -
اخبار استان
تبریز-مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی بر ضرورت تسریع در ساماندهی گلزارهای شهدای تبریز تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جابر ابوالفتح زاده در نشست هم اندیشی با «حکیمه غفوری» عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: تسریع در روند تکمیل طرح‌های ساماندهی «گلزار شهدای ستارخان» و «فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت» و نیز تعریف و اجرای طرح ساماندهی «گلزار شهدای بقائیه (مارالان)»، مورد انتظار آحاد مردم به ویژه خانواده‌های بزرگوار شهدا و البته بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

وی با اشاره به ناقص ماندن اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای ستارخان اظهار کرد: بهسازی این گلزار باید جزو اولویت‌های شهرداری تبریز باشد زیرا مزارها به خصوص مزارهای غیرتجمیعی و پراکندۀ این گلزار در معرض آسیب و بی حرمتی قرار دارد.

ابوالفتح زاده، به واصل شدن طرح جامع ساماندهی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت و آغاز بررسی‌های فنّی این طرح در بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی اشاره و عنوان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به زودی نظر خود را در ارتباط با این طرح ارائه خواهد کرد و انتظار دارد شهرداری تبریز هم با توجه به محدود بودن فصل کاری، طرح نهایی را که خوشبختانه به تصویب اعضای شورای اسلامی تبریز نیز رسیده است، در اسرع وقت عملیاتی کند.

وی تاکید کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در بررسی طرح جامع ساماندهی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت تبریز روی دو محورِ مراعات شدن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) درباره شیوه و روش‌های ساماندهی گلزارهای شهدا و همچنین تأمین رضایت خانواده‌های معظم شهدا حسّاس است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی لزوم تعریف و اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای بقائیه (مارالان) را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: شهدای والامقام، ولی نعمتان ما هستند و همگی مدیون جانفشانی آنان هستیم و بر همین اساس پاسداشت و حفظ حرمت شهدا و مزارهای مطهر ایشان یک وظیفه است.

حکیمه غفوری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی تبریز هم در این نشست به تشریح مواضع مدیریت شهری در خصوص آخرین وضعیت ساماندهی گلزارهای شهدای این کلانشهر و چگونگی برون رفت از مشکلات پیش رو پرداخت و گفت: شهرداری تبریز آماده است به محض اخذ تائیدیۀ طرح جامع ساماندهی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت از جانب بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی، عملیات عمرانی را آغاز کند.

وی همچنین از صدور دستور تکمیل ساماندهی گلزار شهدای ستارخان توسط شهردار تبریز خبر داد و گفت: پیرو دستور آقای دکتر یعقوب هوشیار، به زودی شهرداری منطقه ۱۰ با همراهی و معاضدت شهرداری‌های مناطق یک و دو تبریز کار ساماندهی مزارهای پراکندۀ این گلزار را شروع خواهند کرد.

غفوری ابراز امیدواری کرد که اجرای طرح‌های تکمیل ساماندهی گلزارهای شهدای ستارخان و فاز دوم وادی رحمت، تا قبل از پایان سال جاری به اتمام برسد.

این عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز دربارۀ گلزار شهدای بقائیه (مارالان) نیز گفت: مقرر است با کار کارشناسی و اخذ نظرات و استماع دقیق درخواست‌های خانواده‌های معظم شهدایِ دارای مزار در این گلزار، کار تدوین و تهیۀ طرح ساماندهی گلزار شهدای بقائیه با قید فوریت آغاز و متعاقباً اجرا شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات