قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار تبریز خبرداد؛

احیای بازارهای روز و شب در شهر تبریز

احیای بازارهای روز و شب در شهر تبریز
شناسهٔ خبر: 119810 -
اخبار استان
تبریز- فرماندار تبریز از احیای بازارهای روز و شب در شهر تبریز به منظور ساماندهی دستفروشان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یونس فاتح در دیدار با شهردار تبریز اظهار کرد: از شهردار تبریز تشکر می‌کنم که قبل از تدوین برنامه‌ها، اول نیازمندی‌های واقعی را از شهروندان به طرق مختلف احصا می‌کند و سپس بر اساس نیاز مردم اقدام می‌کند.

وی با بیان اینکه درهای فرمانداری تبریز برای همه باز است، گفت: تلاش مشترک مسئولان در هر جایگاهی کسب رضایتمندی مردم است بر همین اساس در جهت توسعه تبریز از هیچ فعالیت و اقدامی دریغ نخواهیم کرد. فرمانداری در کنار شورا و شهرداری تسهیل کننده امور و کمک کننده است.

فاتح با اشاره به اینکه از زمان تصدی یعقوب هوشیار به عنوان شهردار تبریز شاهد مدیریت جهادی هستیم، در خصوص احیای شب بازار و روز بازار گفت: احیای پروژه شب بازار و روز بازار می‌تواند در ساماندهی دستفروشان مثمر ثمر واقع شود.

یعقوب هوشیار شهردار تبریز نیز در این دیدار با اشاره به توانمندی‌ها و روحیه کاری فعال فرماندار تبریز این انتصاب را سر منشأ خیر و برکت برای تبریز خواند و گفت: تمامی تلاش ما این است که مجموعه شهرداری تبریز بر اساس سلایق شخصی اداره نشود بر همین اساس با کمک رسانه‌های پرمخاطب تبریز در هر ماه، دو نظر سنجی برای احصای نظر شهروندان انجام می‌گیرد چرا که معتقدیم موفقیت طرح‌ها و برنامه‌ها تنها با همراهی مردم امکان پذیر است.

احیای بازارهای روز و شب در شهر تبریز


شهردار تبریز با اشاره به اینکه توفیقات شهری مرهون هماهنگی و هم افزایی بین مجموعه‌های استانداری و شهرداری است، خاطر نشان کرد: شهرداری پروژه‌های زیست محیطی خوبی از جمله حذف نمک پاشی و نصب درخت مصنوعی در کنار نوسازی ناوگان‌های حمل ونقل عمومی برای کاهش آلودگی اجرا کرده است به طوری که آلودگی هوای تبریز در مقایسه با آمار سه ماه سال قبل، ۳۷ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته تبریز رکوردار نوسازی تاکسی شهرهای کشور بود، خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در سال قبل موفق به نوسازی هزار تاکسی شد و امسال نیز نوسازی دو هزار دستگاه تاکسی و ۵۰۰ دستگاه ون را در دستور کاری خود قرار داده است چرا که نوسازی ناوگان عمومی یکی از ضروریات حمل و نقل شهری است.

یعقوب هوشیار با اشاره به اینکه توسعه همه جانبه شهر نیازمند همراهی تمامی ارگان‌ها است، گفت: بر اساس نظر سنجی ها مشخص شد حوزه حمل و نقل عمومی مهم‌ترین موضوع شهر تبریز است و شورا و شهرداری نیز توان خود را در این حوزه به کار برده و گشایش‌های خوبی انجام شد.
هوشیار با بیان اینکه برای امسال ۴ هزار برنامه فرهنگی اجتماعی ورزشی در شهر اجرایی می‌شود، گفت: این برنامه‌ها در قالب ۵۲ هفته سال، جهت نشاط افزایی و ارتقای سلامت شهروندان در حال اجرا است. همچنین همایش زنده نامان یکی از برنامه‌های فاخر شهرداری بود که بعد از سال‌ها وقفه از ۲۰ تیر آغاز خواهد شد.

به گفته شهردار تبریزآمار ثبت نام در کلاس‌های ورزشی رایگان شهرداری تبریز از مرز ۱۰ هزار نفر گذشته است. بر همین اساس شهرداری برنامه ویژه ای برای عمل به کارکرد اجتماعی فرهنگی برای امسال تدوین کرده است. در حوزه ورزش، استعدادیابی در کنار آموزش از اصول کاری مهم شهرداری است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات