قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

عملیات اجرایی خط انتقال آب به تالاب قوریگل تا ماه آینده آغازمیشود

عملیات اجرایی خط انتقال آب به تالاب قوریگل تا ماه آینده آغازمیشود
شناسهٔ خبر: 119700 -
اخبار استان
تبریز-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: عملیات اجرایی خط انتقال آب به تالاب قوریگل با لوله گذاری تا یک ماه آینده آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، جبار علی ذاکری در حاشیه بازدید از وضعیت تالاب قوریگل و کانال انتقال آب، اظهار کرد: با توجه به اینکه وضع این کانال قابل قبول نیست از این رو تصمیم گرفته شده آب مورد نیاز این تالاب با لوله گذاری تأمین شود.

وی افزود: در جلسات کارشناسی که برای انتقال آب به تالاب انجام شد قرار است ظرف مدت ۱۵ روز مطالعه کارشناسی پایان یافته و تا یک ماه دیگر عملیات اجرایی آن شروع شود.

ذاکری ادامه داد: بخشی از مسیر انتقال در فاز اول لوله گذاری می‌شود و مشارک مردمی و همکاری ادارات مربوطه برای احیای تالاب لازم است.

سرپرست فرمانداری شهرستان بستان آباد نیز با اشاره به اهمیت و جایگاه تالاب بین المللی قوریگل و لزوم احیای آن گفت: آب در بالا دست با دبی ۲۰۰ لیتر وارد کانال می‌شود اما به علت فرسوده بودن کانال و همچنین برداشت‌های غیرمجاز، کمتر از ۵۰ لیتر آب در ثانیه وارد تالاب می‌شود. علیرضا توری احیای تالاب قوریگل را از اولویت‌های شهرستان عنوان کرد و افزود: آسیب‌های موجود در حوزه تالاب احضا شده و کمیته احیای تالاب قوریگل با جدیت تمام در این زمینه وارد عمل شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات