قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار شهرستان تبریز:

زنان ایران اسلامی در عرصه‌های پژوهشی پیشتاز هستند

زنان ایران اسلامی در عرصه‌های پژوهشی پیشتاز هستند
شناسهٔ خبر: 119699 -
اخبار استان
تبریز-فرماندار شهرستان تبریز گفت: زنان در بسیاری از عرصه‌های پژوهشی و کارآفرینی پیشتاز هستند که نشان‌ دهنده جایگاه بانوان در جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، یونس فاتح در دیدار با سودابه داوران دارنده مدال طلای آکادمی مخترعان اروپا با تاکید بر اینکه زنان نقش بنیادی و اساسی در ساحت‌ها و عرصه‌های مختلف دارند، افزود: امروز زنان در تمامی عرصه‌هایی که وارد شدند، موجب سربلندی و افتخار کشور و نظام شدند.

وی ادامه داد: موفقیت‌های ایران اسلامی درعرصه‌های علمی نتیجه تحقیق و پژوهش محققان و دانشمندان توانمند و خلاق کشور است و تلاش شبانه روی دانشمندان ایرانی سبب شده جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی به قله‌های علمی دست یابد.

فاتح با تاکید بر اینکه پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار کشور است، افزود: همه آنچه که به عنوان پیشرفت علوم در دوره‌های مختلف تاریخ می‌شناسیم حاصل تلاش افرادی است که در کار خود رویکردی پژوهشی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه رشد و توسعه کشورهای پیشرفته، در نتیجه سرمایه‌گذاری در بخش پژوهش است، افزود: باور به توانمندی جوانان و محققان داخلی، کشور را در مسیر پیشرفت و خوداتکایی قرار داده است.

گفتنی است؛ دکتر سودابه داوران که پیش از این به عنوان اولین زن در دنیا مدال علمی یونسکو را در حوزه نانوتکنولوژی به دست آورده بود، در موفقیت جدید خود مدال طلای آکادمی مخترعان اروپا را در جشنواره تکنوفِست ۲۰۲۳ در شهر استانبول ترکیه کسب کرد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات