قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

استاندار آذربایجان شرقی:

آذربایجان شرقی استانی ناامن برای سوداگران مرگ است

آذربایجان شرقی استانی ناامن برای سوداگران مرگ است
شناسهٔ خبر: 119675 -
اخبار استان
تبریز-استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از فعالیتهای نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی و دستگاه‌های اجرایی در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، گفت: این استان برای سوداگران مرگ ناامن است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرّم در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: هر هفته شاهد این هستیم که تعدادی از نیروهای انتظامی و نظامی در کشور جان خود را در عرصه مبارزه با مواد مخدر فدا می‌کنند تا مساله مواد مخدر بیش از این گریبان گیر جامعه نباشد.

وی ادامه داد: ضروری است در راستای پیشگیری از گرفتار شدن نوجوانان و جوانان در دام اعتیاد به خصوص روانگردان های صنعتی و غیرصنعتی که آسیب آن خانمان سوز است، اقدامات پیشگیرانه و آگاهی بخش بیشتری انجام شود.

وی گفت: متأسفانه شیوع اعتیاد از لحاظ سنی کاهش یافته و در بین بانوان نیز در حال افزایش است که باید به این موضوع به عنوان زنگ خطر نگریست.

خرّم گفت: وضعیت آذربایجان شرقی به یمن تلاش‌های نیروهای انتظامی و نظامی، دستگاه‌های قضائی و فرهنگی و سازمان‌های مردم نهاد فعال در این حوزه نسبت به سایر استان‌ها بهتر است اما در حدی نیست که اظهار رضایت کنیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در زندان‌های استان اقدامات مناسبی در حوزه ترک اعتیاد انجام گرفته است، اضافه کرد: در حوزه پیشگیری از مواد مخدر باید با برنامه ورود کرد و دستگاه‌های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در این زمینه باید فعال‌تر عمل کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی در سطح استان، افزود: اداره کل ورزش و جوانان باید بیش از پیش در حوزه پیشگیری و آگاهسازی فعال باشد و شعار "نه به اعتیاد" نباید تنها به نصب بنر محدود شود، بلکه باید با کارهای ابتکاری انگیزه بیشتری برای پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر ایجاد شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پدیده شوم مواد مخدر و روان گردان‌ها به عنوان بحران چهارم در جهان شناخته شده است، گفت: تنها راهکار برون رفت از این پدیده پیشگیری، اطلاع رسانی و آگاه سازی خانواده‌ها، جوانان و نوجوانان از عواقب مصرف مواد مخدر است.

امیر رنجبر افزود: بر اساس آخرین شیوع شناسی ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، شیوع اعتیاد در کشور ۵.۴ درصد و در استان آذربایجان شرقی ۱.۲۲ درصد است.

وی اعلام کرد: در سال گذشته پنج تن انواع مواد مخدر در استان کشف شد و پنج هزار نفر قاچاقچی، توزیع کننده، حمل کننده و نگهدارنده مواد مخدر در استان شناسایی و دستگیر شدند.

رنجبر با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه و مقابله با مواد مخدر در استان ادامه داد: دستگاه ایکس ری (آشکار ساز) در مرز نوردوز با ارمنستان راه اندازی شده است.

وی با اشاره به شناسایی ۲۰۲ نقطه آسیب پذیر شهری و روستایی در استان، گفت: طرح توانمندسازی محلات آسیب پذیر به منظور پیشگیری‌های فرهنگی، مراقبتی، حمایتی و صیانتی در این محلات اجرا می‌شود.

در این جلسه از فعالان عرصه جهاد مقدس مبارزه با مواد مخدر و همچنین از خانواده شهید عبدالله نوری جوبند و جانباز سرافراز سرهنگ جعفری تجلیل و قدردانی شد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات