قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون توسعه معاونت علمی ریاست جمهوری:

۸۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان کشور نوپا هستند

۸۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان کشور نوپا هستند
شناسهٔ خبر: 117057 -
اخبار استان
تبریز- معاون توسعه شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر از مجموع هشت هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان کشور، ۸۰ درصد نوپا هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا اسدی فرد روز پنجشنبه در جلسه بررسی چالش‌ها و مشکلات دانش بنیانی شرکت‌های آذربایجان شرقی، اظهار کرد: به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تسهیل کسب و کار و سرمایه پذیری و شراکت و فرآیند اعتماد این شرکت‌ها را جزو برنامه‌های اولویت دار خود قرار داده است.

وی از طراحی برنامه‌های مختلف حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان نوپا در کشور خبر داد و اظهار کرد: بر همین اساس رصد، کنترل و ارزیابی دانش بنیانی این شرکت‌ها نیز به نهادهای تخصصی منطقه‌ای و استانی واگذار می‌شود.

اسدی فرد با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان نوپا شرکت‌هایی هستند که مجموع فروش سالانه آن‌ها زیر پنج میلیارد تومان است و زیر ۱۰ نفر نیروی انسانی دارند، ادامه داد: تلاش می‌کنیم به توانمندسازی، توسعه محصولات تولیدی، بازار فروش و رشد این شرکت‌ها کمک کنیم.

وی با اشاره به یک سالگی ابلاغ قانون جهش تولید دانش بنیان کشور، یادآور شد: اجرای این قانون ریل گذاری و مسیر توسعه شرکت‌های دانش بنیان را در کشور فراهم می‌کند و همه نهادها و دولت و مجلس شورای اسلامی باید در اجرای این قانون همکاری و هماهنگی داشته باشند.

اسدی فرد با تاکید بر اهمیت ارزش اقتصادی طرح‌های فناورانه و دانش بنیان در اقتصاد کشور، گفت: رویکرد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه ارزیابی طرح‌های دانش بنیان این است که از مداخله زیاد در فرایندها خارج شده و بر خروجی محصولات تمرکز کنیم.

به گفته وی بر اساس ارزیابی‌های انجام شده ۷۰ درصد طرح‌های دانش بنیان آذربایجان شرقی در مرحله ارزیابی صدور مجوز تأیید نمی‌شوند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات