قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

نبض تئاتر در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور می‌تپد

نبض تئاتر در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور می‌تپد
شناسهٔ خبر: 116840 -
اخبار استان
تبریز-معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: شور و اشتیاق حاکم بر روند جشنواره نشان می دهد که نبض تئاتر در استان‌ها و شهرستان‌های کشور می تپد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محرمی عصر دوشنبه در آئین افتتاح شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی، ضمن تبریک ایام ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: از هنرمندان سراسر کشور و همچنین مسئولینی که در برگزاری این جشنواره یاری رسانده‌اند، تقدیر و تشکر می‌کنم چرا که هنرمندان به‌عنوان ستون و عمود خیمه فرهنگ و هنر هستند.

وی ادامه داد: شور و اشتیاق حاکم بر روند جشنواره نشان می‌دهد که نبض تئاتر در استان‌ها و شهرستان‌های کشور می تپد که باید به این امر توجه ویژه ای داشت.

محرمی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در حوزه فرهنگ و هنر از پیشینه‌ای غنی و قوی برخوردار است، خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی قطب تئاتر کشور بوده و پیشینه این استان در حوزه تئاتر بر همگان واضح است و امسال نیز ۱۰ جشنواره تئاتر در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی در خاتمه یادآور شد: مراسم اختتامیه جشنواره ملی تئاتر رضوی روز جمعه با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار پتروشیمی برگزار می‌شود و از تلاش و خدمات استاد مهدی لزیری، یکی از پیشکسوتان این عرصه که نزدیک به ۶۰ سال در عرصه تئاتر و تعلیم و تربیت هنرمندان خدمات ارزشمندی داشته‌اند، تجلیل می‌شود.

گفتنی است شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دبیری کوروش زارعی و به میزبانی تبریز از ۱ تا ۵ خرداد ماه ۱۴۰۲ با اجرای ۱۴ نمایش صحنه‌ای از ۸ استان کشور از جمله آذربایجان شرقی، مازندران، همدان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اردبیل، یزد و استان تهران برگزار می‌شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات