قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

آموزش تعمیر جعبه دنده اتوماتیک

آموزش تعمیر جعبه دنده اتوماتیک
شناسهٔ خبر: 121251 -
کارتون

آموزش تعمیرات جعبه دنده یک مهارت پیچیده و حرفه ای است که نیاز به دانش و تجربه بالایی دارد. آموزش تعمیرات انواع جعبه دنده اتوماتیک مانند: تعمیر گیربکس ام جی، کیا، بنز، لکسوس، نیسان، لیفان، هیوندای، گیربکس Bestaren، گیربکس چینی، گیربکس BMW، گیربکس چری، گیربکس آلمانی، انگلیسی، فرانسوی و .... در تک گیربکس بصورت کاملا تخصصی و کاربردی انجام میشود.

آموزش تخصصی تعمیر جعبه دنده بصورت حضوری

   در این مقاله چند مرحله کلی برای آموزش تعمیر تخصصی جعبه دنده اتوماتیک را شرح داده ایم. توجه داشته باشید که این توضیحات کلی است و برای تعمیر و نگهداری دقیق انواع جعبه دنده به آموزش های اختصاصی، تخصصی و عملی نیاز خواهید داشت.

 1. آموزش اولیه جعبه دنده اتوماتیک، اجزای داخلی گیربکس و عملکرد آنها
 2. آشنایی با انواع جعبه دنده های اتوماتیک مانند مبدل گشتاور، گیربکس دو سرعته، CVT و...
 3. کتاب ها، فیلم های آموزشی و منابع مرتبط با گیربکس های اتوماتیک را بخوانید.

دوره های تخصصی:

 1. شرکت در دوره های تخصصی نگهداری و تعمیر جعبه دنده اتوماتیک از مراکز معتبر و متخصص.
 2. شرکت در سمینارها و آموزش حضوری برای تجربه عملی در تعمیر جعبه دنده.

ابزار و تجهیزات:

 1. آموزش استفاده از ابزارهای تخصصی برای تعمیر انواع جعبه دنده از جمله دستگاه های عیب یابی.
 2. تهیه و استفاده از تجهیزات حفاظتی و حفاظتی مناسب.

تجربه عملی:

 1. تعمیر جعبه دنده اتوماتیک را در محیطی کنترل شده با کمک متخصصان شروع کنید.
 2. افزایش تجربه و مهارت با تعمیر جعبه دنده واقعی در کارگاه های تخصصی مانند تک گیربکس

دانش تکنولوژی:

 1. روندهای فناوری و به روزرسانی های مربوط به جعبه دنده های اتوماتیک را دنبال کنید.
 2. آشنایی با نرم افزارهای عیب یابی و تعمیر انواع جعبه دنده.

تحقیق مستمر:

 1. از اخبار و مقالات مرتبط با جعبه دنده اتوماتیک مطلع شوید.
 2. شرکت در دوره های آموزشی مدرن و حرفه ای.

گواهینامه ها:

 1. دریافت گواهینامه های معتبر در زمینه تعمیرات جعبه دنده اتوماتیک.
 • توجه: در نظر داشته باشید که تعمیرات تخصصی جعبه دنده اتوماتیک نیاز به مهارت های پیچیده و تجربه زیادی دارد، بنابراین برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای در این زمینه زمان و تمرین زیادی نیاز دارد.

مجموعه آموزشی تعمیرات جعبه دنده اتوماتیک به صورت عملی

   تعمیرگاه تک گیربکس یکی از بهترین و مجهزترین مراکز تخصصی در تهران می باشد که هر ساله بیش از چند دانشجوی مایل به کار می پذیرد. مجموعه تک گیربکس تمامی مراحل مهم تعمیر جعبه دنده اتوماتیک را به صورت حرفه ای و کاربردی در کمترین زمان ممکن آموزش می دهد.

آموزش عملی در واقع یکی از اقدامات اصلی قبل از شروع هر کاری است. به خصوص در زمینه تعمیر گیربکس که یکی از حساس ترین قطعات خودرو است و نیاز به تجربه و دانش زیادی دارد.

چگونه گیربکس های اتوماتیک را تعمیر کنیم؟

تعمیر انواع جعبه دنده های اتوماتیک نیازمند دانش و تجربه مکانیکی ماهر است. این عملیات ممکن است شامل تشخیص مشکلات، تعویض قطعات آسیب دیده یا فرسوده، تنظیمات و تعمیرات الکترونیکی، تعویض روغن گیربکس و سایر فعالیت های مرتبط باشد.

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به دلیل حساسیت بالا باید دنبال بهترین مکانیک گیربکس اتوماتیک بگردید تا توانایی تشخیص و برطرف کردن مشکلات را داشته باشد.

   در زیر به تعدادی از مراحل تعمیر جعبه دنده اتوماتیک که در مجموعه تک گیربکس به صورت عملی آموزش داده می شود اشاره می کنم:

 • عیب یابی:

ابتدا باید مشکلات و علت خرابی جعبه دنده تشخیص داده شود. این مسائل می تواند شامل تعویض نادرست دنده، لرزش، خرابی قطعات، کاهش قدرت و شتاب خودرو و موارد دیگر باشد.

 • قطعات یدکی:

در برخی موارد، قطعات جعبه دنده آسیب دیده ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. این قطعات می توانند شامل دیسک های کلاچ، بلبرینگ ها، چرخ دنده ها و قطعات هیدرولیک باشند.

 • تنظیمات هیدرولیک:

در گیربکس های اتوماتیک از سیستم های هیدرولیک برای تعویض دنده ها استفاده می شود. تنظیمات این سیستم ها به گونه ای انجام می شود که دنده ها به درستی و بدون خطا تعویض شوند.

 • تعویض روغن گیربکس:

روغن جعبه دنده اتوماتیک نقش حیاتی در عملکرد صحیح گیربکس دارد. تعویض منظم مایع گیربکس و فیلتر آن به حفظ عملکرد بهینه گیربکس اتوماتیک کمک می کند.

 • تست و آزمایش:

گیربکس پس از تعمیر باید تست ها و آزمایش های مختلفی را با معیارهای استاندارد پشت سر بگذارد تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل شود.

نکته: توصیه تک گیربکس این است که برای آموزش تعمیر جعبه دنده اتوماتیک در هر شهر کشور عزیزمان ایران، علاوه بر آموزش کتبی، تعمیرات گیربکس را به صورت عملی و حضوری بیاموزید تا بتوانید در آینده به محیط کار بپیوندید و درآمد خوبی کسب کنید.

آموزش تعمیرات جعبه دنده اتوماتیک نیسان

تعمیر جعبه دنده نیسان کار پیچیده ای است و به نوع مشکل و مدل خودرو بستگی دارد. اگر گیربکس اتوماتیک نیسان با مشکل مواجه شده است باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهیم:

 1. مشکل را تشخیص دهید
 2. شناسایی قطعات خراب و معیوب
 3. تعویض قطعات معیوب 
 4. نصب جعبه دنده و تنطیم اصولی آن
 5. تنظیمات هیدرولیک و الکترونیکی
 6. تعویض روغن جعبه دنده
 7. تست و آزمایش

توجه: تعمیر جعبه دنده اتوماتیک نیسان نیازمند دانش و تجربه مکانیکی واجد شرایط و استفاده از قطعات اصلی یا اورجینال است. مجموعه تخصصی تک گیربکس آموزش عملی تعمیر انواع گیربکس نیسان را به صورت تخصصی و ارزشمند ارائه میدهد.

   آموزش تعمیر جعبه دنده اتوماتیک بسترن

تعمیر گیربکس بسترن و همچنین تعمیر سایر جعبه دنده های اتوماتیک نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد. ابتدا باید مشکلات و علل خرابی گیربکس شناسایی شود. همچنین میزان آسیب، تعداد قطعات آسیب دیده را را باید مشخص کرد. سپس تصمیم گیری شود که آیا قطعات تعویض می شوند یا با بازسازی می توان مشکلات را حل کرد.

آموزش تعمیر جعبه دنده اتوماتیک BYD

 گیربکس CVT نوع خاصی از گیربکس اتوماتیک است که به طور مداوم و بدون پله دنده ها را تعویض می کند و در اکثر خودروهای بی وای دی به کار گرفته شده است. آموزش تعمیر جعبه دنده بی وای دی زیر نظر کارشناسان حرفه ای و آموزش دیده انجام می شود. تعمیر گیربکس بی وای دی به دلیل حساسیت و سختی، کار هر مکانیکی نیست و تعمیرکار باید دانش عیب یابی آن را داشته باشد تا بتواند به راحتی آنها را برطرف کند.

جعبه دنده اتوماتیک چیست؟

جعبه دنده اتوماتیک سیستمی در خودروها است که وظیفه تنظیم و انتقال نیروی موتور به چرخ ها را بر عهده دارد. با گیربکس اتوماتیک، فرآیند تعویض دنده به صورت خودکار و بدون نیاز به اقدام دستی توسط راننده انجام می شود. این نوع گیربکس برای راحتی و سهولت رانندگی طراحی شده است و به راننده این امکان را می دهد که بدون نگرانی از تعویض دنده، خودرو را هدایت کند.

یک جعبه دنده اتوماتیک از چند دنده مختلف تشکیل شده است که به صورت خودکار توسط یک سیستم هیدرولیک یا الکترونیکی تعویض می شوند. این سیستم ها بر اساس شرایط رانندگی، سرعت خودرو و قدرت موتور تصمیم می گیرند که کدام دنده را در هر لحظه انتخاب کنند. این تغییرات دنده به صورت سلسله مراتبی و پیوسته در حین رانندگی اتفاق می افتد.

این نوع گیربکس در خودروهای شهری و ترافیک سنگین مزایای زیادی دارد اما نسبت به گیربکس دستی هزینه نگهداری و پیچیدگی بیشتری خواهد داشت.

تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر طول می کشد؟

زمان مورد نیاز برای تعمیر جعبه دنده اتوماتیک می تواند بسیار متفاوت باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. تعمیر گیربکس اتوماتیک بسته به شرایط و مشکلات خاص گیربکس خودرو، میزان آسیب و خرابی، نوع خودرو، قطعاتی که نیاز به تعویض دارند، تخصص و تجربه مکانیک و ارائه دهنده خدمات، و شرایط تعمیرگاه متفاوت میباشد.

به طور کلی، تعمیر جعبه دنده اتوماتیک می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد. در برخی موارد ساده تر، مانند تعویض روغن گیربکس یا تعویض قطعات کمکی، زمان تعمیر کمتری نیاز خواهد بود. اما در موارد پیچیده تری مانند تعمیرات اساسی داخل گیربکس به زمان بیشتری نیاز خواهید داشت.

نتیجه:

اگر علاقه مند به یادگیری تعمیر جعبه دنده اتوماتیک هستید، بهترین و سریع ترین راه برای رسیدن به موفقیت و درآمد بالا مراجعه به مراکز تخصصی گیربکس اتوماتیک است. تعمیرگاه تک گیربکس یکی از بهترین تعمیرگاه های تهران است که سالانه بیش از ده ها متخصص را روانه بازار می کند.

منبع: خبر آزاد

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات