فرماندار میانه:

۱۲۶ روستای شهرستان میانه با مشکل جدی آب روبرو هستند

شناسهٔ خبر: 86158 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به وضعیت خشکسالی در شهرستان با توجه به میزان بارش‌ها در سال جاری و عقب ماندگی ۳۰ درصدی آن از میانگین استانی گفت: از ۳۶۰ روستای دارای سکونت در شهرستان ۱۲۶ روستا با مشکل جدی آب روبرو هستند.

به گزارش قافلان سسی به نقل از ایرنا؛ مسعود سعادتی روز شنبه در بازدید از روستاهای بخش کاغذکنان و در جمع اهالی روستای لللو با اشاره به توافق انجام شده با مدیریت آب و فاضلاب استان گفت: برای همه این ۱۲۶ روستا طرح هایی از جمله اصلاح شبکه در برخی روستا؛ تعویض لوله فرسوده و حفر چاه در برخی دیگر ارائه و اجرا خواهد شد تا در تابستان امسال شاهد رفع مشکل آب یا کاهش آن در سطح این روستاهای مشکل دار باشیم.

وی با بیان وجود مشکل آب در ۱۵۰۰ روستای استان و اینکه فقط شهرستان میانه دچار این مشکل نیست به لزوم تامین اعتبارات چهارجانبه برای رفع مشکل آب روستاهای شهرستان که هزینه بر است اشاره کرد و افزود: بخشی از این اعتبارات از سوی نمایندگان از محل های خاص مانند بنیاد علوی با تامین ۴۰ کیلومتر لوله تامین شده ؛ بخشی از محل اعتبارات شهرستان؛ بخشی از محل خودیاری اهالی و بخشی دیگر از محل  اعتبارات آب استان تامین خواهد شدـ

سعادتی؛ به عدم آنتن دهی موبایل در بیشتر روستاها از جمله روستای لللو و به مسائل ناشی از این امر به ویژه در حوزه آموزش مجازی دوران کرونا برای دانش آموزان روستایی اشاره کرد و خلف وعده شرکت ارتباطات و فن آوری استان برای اجرای تغییرات فنی جهت فعال سازی ۳۰ درصدی خط موجود در روستاها بعد از عید را یکی از دلایل حل نشدن این مشکل عنوان کرد.

وی در خصوص پل روستای لللو گفت: اگر نیاز به احداث مجدد باشد باید با استفاده از اعتبارات دهیاری و اعتبارات شهرستان به این کار اقدام کنیم.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در حوزه آب سه روستای لللو؛ ماهی آباد و آرموداق را از اولویتهای شهرستان برای لوله گذاری عنوان کرد و گفت: در ۱۲۶ روستای شهرستان مشکل آب و در ۱۲۸ روستا مشکل راه داریم که مسوولیت را بر ما سنگین کرده و باید به رفع این مشکلات بپردازیم.

مهدی اسماعیلی از تلاش تیمی در شهرستان و همراهی مطلوب مسوولین با نمایندگان جهت رفع مشکلات موجود از جمله راه؛ آب و عدم آنتن دهی موبایل و نبود اینترنت در برخی روستاها خبر داد و افزود: در ۱۰۶ روستا با عدم آنتن دهی موبایل و در ۸۰ روستا با نبود اینترنت مواجه هستیم که با پیگیریهای شهرستان و جلساتی با وزیر ارتباطات؛ قول داده اند که تا آخر سال آتی این مشکلات رفع خواهد شد.

وی احداث راههای روستایی شهرستان را نیازمند ۸ هزار میلیارد ریال خواند و گفت: کل بودجه راه استان در سال جاری ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است که با این اعتبارات؛ احداث راه تمامی روستاهای مورد نظر زمانبر خواهد بود.

شهرستان میانه، در جنوب شرقی استان آذربایجان شرقی قرار دارد و به عنوان پهناورترین شهرستان شمال غرب کشور ۵ هزار و ۹۱۹ کیلومتر وسعت دارد. 

گوشه شمال غربی حدود شهرستان میانه از ۸۲ کیلومتری جنوب شرقی تبریز شروع و به طول ۸۰ کیلومتر به سمت جنوب و شرق کشیده می‌شود.

مرکز شهر میانه، به خط مستقیم در ۱۳۸ کیلومتری جنوب شرقی تبریز قرار دارد.

شهرستان میانه و مناطق روستایی آن دورترین نقاط نسبت به مرکز استان به‌شمار می‌رود.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات