تقاضای شهروند میانه‌ای از مسئولین

شناسهٔ خبر: 53070 -
یادداشت
وضعیت کرونایی میانه و تبریز هر دو قرمز می باشد ولی تفاوت کار این دو شهر از زمین تا آسمان فرق دارد. زمانی که می‌گویند شهر قرنطینه و یا تردد ممنوع می‌باشد باید قوانین سرسختگیرانه باشد.

. امیر مهرانپور - با توجه به اینکه کرونا باعث سلب آسایش کادر درمان شده است و سهل انگاری مردم نیز قابل توجیه نمی‌باشد و از سوی دیگر با توجه به سفر چند ساعته به تبریز داشتم بر خود وظیفه دانستم مواردی را بازگو کنم امید می‌رود باعث توجه مسئولین قرار گیرد لذا خواهشمنداست مطالب اینجانب را به نفع شهر و مردم عزیز ببینیم. 

وضعیت کرونایی میانه و تبریز هر دو قرمز می باشد ولی تفاوت کار این دو شهر از زمین تا آسمان فرق دارد. زمانی که می‌گویند شهر قرنطینه و یا تردد ممنوع می‌باشد باید قوانین سرسختگیرانه باشد.

بحث یک فرد نیست بلکه همه ما مسئول هستیم. تجمع تا اطلاع ثانویه ممنوع است ولی ما زمینه را برای تجمع مهیا نمودیم. در تبریز کل پارک‌ها بسته و چراغ‌ها خاموش می‌باشد. برعکس در شهر میانه پارکها باز و چراغ‌ها کاملا خاموش نیست. پارک کمربندی چراغ‌ها روشن، تجمع آزاد و وسایل بازی نیز مهیا است. پس همشهری نیز با خود می‌گوید کرونا اگر بود اینجا بسته بود و در اینجا لازم است شهرداری کمی همت کند وسایل بازی را برچیند و چراغ‌های پارک را خاموش مطلق و حصار کشی لازم را نیز انجام دهد. شهرداری می‌تواند از برخورد با کسانی که قانون را زیر پا گذاشته از نیروهای انتظامی استفاده کند همان نیروهایی که امنیت در حال حاضر را مدیون آن عزیزان هستیم. 

در شهر تبریز اکثر چراغ‌های خیابان بطور چند در میان خاموش می‌باشد بطوریکه وقتی بیرون می‌روید دل آدمی می‌گیرد ولی متاسفانه برعکس آن را در میانه شاهد هستیم. اگر واقعا کرونایی در کار هست مسئولین همت کنند نسبت به خاموشی چراغ‌ها مخصوصا کمربندی و خیابان‌های پرتردد و پیاده رو اقدام نمایند. مسئولین می‌توانند در زمینه خاموشی از راه میانه و تجربه آنها استفاده کنند همانگونه که وقتی وارد تونل می‌شویم انگار وارد تونل وحشت شدیم و امیدی برای سالم خارج شدن نیست. خاموشی چراغ‌های خیابان‌ها نیز باید چنان باشد. 

اما سخن اصلی با همشهریان محترم

باور کنید کرونا در این شهر جولان می‌دهد ظرفیت بیمارستان پر می‌باشد و کادر درمان خسته است ولی با جان و دل کار می‌کنند. همشهری عزیز در عید نوروز که مهمان دعوت به منزل کردید امروز نتیجه آن مهمان‌نوازی این است که برای بستری و درمان باید به انتظار بنشینید. در صف مرغ ایستادیم با این تفکر که اگر مرغ نخوریم می‌میریم. ولی کرونا را قبول و به جان خریدیم و عزیزانمان را به زیر خاک سپردیم آن هم غریبانه. پدری فرزند دلیرش کرونا گرفته بود خودش در کمتر از ۴۸ ساعت فوت شد خدا رحمتش کند. کودکی چشم به راه آمدن مادرش هست و پدری نیز در حسرت دیدار عزیزش.

همشهری عزیز اگر یک ماه به پارک نروید اتفاق خاصی نمی‌افتد و اگر رعایت کنیم می توانیم کرونا را شکست بدهیم ولی تا این لحظه کرونا ما را شکست داده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات