دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میانه:

نصب تجهیزات پلیسی بر روی خودروهای شخصی ممنوع است

شناسهٔ خبر: 50662 -
اخبار میانه
دادستان از برخورد قانونی با رانندگان خودروهایی که از چراغ‌ چشمک‌زن، گردان و تجهیزات پلیسی و امدادی استفاده می‌کنند، خبر داد.

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان میانه، دادستان از برخورد قانونی با رانندگان خودروهایی که از چراغ‌ چشمک‌زن، گردان و تجهیزات پلیسی و امدادی استفاده می‌کنند، خبر داد.

دادستان میانه گفت: برخی از مالکان خودروها به صورت عمدی و یا از روی عدم آگاهی از چراغهای چشمک‌زن،گردان و یا تجهیزاتی که منجر به تغییرشکل ظاهری خودرو می گردد، استفاده می‌کنندکه این امر برخلاف قوانین و مقررات بوده و برای رانندگان متخلف، پیگرد انتظامی و امنیتی به همراه خواهد داشت.

محمودیان افزود برخی شهروندان، این ابزار را عامل زیبایی خودرو تلقی می کنند، اما باید توجه داشته باشند که این تجهیزات صرفاً برای استفاده پلیس و نیروهای امدادی است و هرگونه سوء استفاده از آن بر روی خودروهای شخصی و حتی خودروهای سازمانی غیر امدادی ممنوع می‌باشد.

وی در پایان با تاکید بر توقیف خودروهای شخصی مجهز به تجهیزات پلیسی افزود: برابر آئین نامه راهنمایی و رانندگی، پلیس در صورت مشاهده اینگونه تخلفات، با متخلفان برخورد قانونی کرده و پس از جریمه و توقیف خودرو، رانندگان و مالکین خودروهای متخلف را با تشکیل پرونده به مجتمع قضایی شهرستان معرفی خواهد کرد.

دیدگاه هاپربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات