قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار در جلسه شورای فرهنگ عمومی میانه؛

اساتید دانشگاهی و فرهنگیان، برای ارتقای سطح فرهنگ عمومی، برنامه ارائه کنند

اساتید دانشگاهی و فرهنگیان، برای ارتقای سطح فرهنگ عمومی، برنامه ارائه کنند
شناسهٔ خبر: 121555 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه، با اشاره به اهمیت مدیریت فضای مجازی و فرهنگ سازی در این بستر مهم، گفت: اگر از موضوع مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگ سازی در فضای مجازی غفلت شود، فضا به دست ناهلان افتاده، با سوء استفاده ها و هجمه های فرهنگی، جامعه ضربه می خورد.

به گزارش قافلان به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه میانه؛ محمدباقر هنربر در جلسه شورای فرهنگ عمومی با تاکید بر پیگیری و اجرای به موقع مصوبات این جلسه، گفت: جلسات شورای فرهنگ عمومی باید در شهرستان محسوس بوده و جلساتی تشریفاتی نباشد و در این راستا تک تک اعضا باید با اشراف کامل بر مسائل فرهنگی و اجتماعی شهرستان، نسبت در حیطه دستگاه متبوع خود راهکار های قابل اجرا و موثر ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه در خصوص مسائل و آسیب های اجتماعی در شهرستان میانه، سند عملیاتی تهیه شده، ادامه داد: ارتقای جایگاه میانه در زمینه کاهش و پیشگیری از آسیب ها، نیازمند ورود و ارائه برنامه از طرف اساتید دانشگاهی و فرهنگیان بعنوان اقشاری فرهیخته و آگاه است.

فرماندار با اشاره به برپایی اردوهای دانش آموزی، از آموزش و پرورش خواست تا در این اردوها، در کنار تفریح برنامه های فرهنگی، مذهبی و تبیینی را جزو برنامه های ضروری بگنجاند.

امام جمعه میانه نیز در این جلسه، فرهنگ را روح تمام فعالیت های جامعه توصیف کرده، گفت: باید روی این مساله مهم سرمایه گذاری و هزینه کنیم چراکه دشمنان بعنوان رقیب، با صرف هزینه های گزاف و با استفاده از ابزارهای ضدفرهنگی و رسانه، فرهنگ ما را در راستای تامین منافعشان نشانه گرفته اند.

حجت الاسلام سیدسعید رشادی با بیان اینکه اگر در جامعه، قانون و حدو مرزها رعایت نشده و نسبت به آنها سهل انگاری شود، فرهنگ به تدریج متزلزل و بزه حاکم می شود، گفت: در کنار قوانین، ضمانت اجرایی بسیار مهم است و اگر با غفلت از قوانین فرهنگی و اجتماعی، آسیبی به فرهنگ برسد، سرزرنش نسل های آینده نسبت به عملکردمان را شاهد خواهیم بود.

محمودیان، دادستان میانه نیز در این جلسه گفت: باید مسائل و مشکلات اجتماعی شهرستان میانه با هدف آگاهی بخشی، در اختیار صاحبان تریبون و منابر قرار گیرد تا آنها مطالبی متناسب با وضعیت فرهنگی و اجتماعی ارائه داده و به گوش مردم برسانند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات