قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

امضای موافقت نامه احداث شهرک صنوف آلاینده با سرمایه گذاری بخش خصوصی

امضای موافقت نامه احداث شهرک صنوف آلاینده با سرمایه گذاری بخش خصوصی
شناسهٔ خبر: 121403 -
اخبار میانه
با امضای موافقتنامه با سرمایه گذار بخش خصوصی شهرک صنوف آلاینده در شهر میانه احداث می شود.

شهردار میانه با اعلام این خبر گفت: موافقتنامه احداث شهرک صنوف آلاینده در زمینی به مساحت پنج هکتار خارج از محدوده شهر میانه بین شهرداری و سرمایه گذاری بخش خصوصی به امضا رسید.

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی شهرداری میانه، عادل مرتضایی افزود: سامان دهی صنوف مزاحم و انتقال آن ها به خارج از سکونتگاه های شهری یکی از مهم ترین اقدامات لازم در جهت سالم سازی محیط زیست شهری و حفظ سلامتی و آسایش شهروندان است که برابر ماده یک و تبصره۳ آیین ­نامه ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری مصوب ۳۰/۰۷/۱۳۹۶هیئت وزیران و به موجب اختیارات حاصل از بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری مصوب سال۱۳۴۵ بخش مهمی از این وظیفه بر عهده شهرداری گذاشته شده است.

وی افزود: با عنایت به مطالبه جدی و حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر و تاکیدات مسولین شهرستان، شهرداری از حدود یک دهه پیش برنامه ریزی برای احداث محل استقرار واحدهای صنفی آلاینده را در دستور کار قرار داده و در ادوار گذشته تلاش هایی برای تحقق این امر صورت گرفته بود.

مرتضایی گفت: خوشبختانه امروز پیگیری ها و اقدامات در این زمینه به ثمر نشسته و با همت و همکاری بخش خصوصی و سرمایه گذاری عمده ای که در این زمینه صورت می گیرد شاهد تحقق این مطالبه دیرینه و به حق مردم عزیز و مسولین محترم خواهیم بود.

شهردار خاطرنشان کرد: تامین زیرساخت ها و خدمات مورد نیاز برای فعالیت واحدهای صنفی آتی الاحداث از ضرورت های مهم برای برداشتن گام بعدی در این زمینه است که در این راستا همکاری و حمایت جدی ادارات و شرکت های خدمات رسان مورد انتظار است.

جهانگیر صفی خانی نماینده سرمایه گذاران طرح احداث شهرک صنوف آلاینده در جلسه امضای موافقتنامه گفت: عزم ما برای احداث و آماده سازی و واگذاری قطعات به متقاضیان جدی است و بلافاصله پس از طی مراحل قانونی و تصویب نهایی قرارداد اقدامات عملی را آغاز خواهیم کرد.

موافقتنامه تعیین کاربری زمین و اخذ مجوزهای قانونی برای احداث شهرک صنوف آلاینده پس از تایید در شورای اسلامی شهر میانه و تصویب کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان قابلیت اجرا خواهد یافت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات