قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار ویژه میانه در جلسه کمیته هماهنگی اشتغال شهرستان:

در سال گذشته ۲۱۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای شهرستان میانه تخصیص یافت

در سال گذشته ۲۱۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای شهرستان میانه تخصیص یافت
شناسهٔ خبر: 120598 -
اخبار میانه
با حضور مسعود سعادتی معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه، جلسه کمیته هماهنگی اشتغال این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی فرمانداری میانه؛ فرماندار ویژه میانه در این جلسه با بیان اینکه در سال گذشته در شهرستان میانه، ۲۱۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال از محل جزء ۲ بند ب ماده ۱۶ ارائه شده، گفت: این تسهیلات بانکی کم بهره بصورت خویش فرمایی برای هر نفر تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان و کارفرمایی به ازای هر نفر اشتغال ۱۵۰ میلیون تومان بوده است.

مسعود سعادتی با اشاره به اینکه میزان تحقق اعطای وام از محل یاد شده بیش از ۶۰ درصد بوده است، علت آن را ابلاغ دیرهنگام اعتبارات عنوان نموده، افزود: این اعتبارات در دیماه سال گذشته ابلاغ شد که برای افزایش میزان تحقق، تا پایان تیرماه فرصت باقی است.

فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه دستگاههای متولی در معرفی به تسهیلات باید در خصوص راستی آزمایی تحقق اهداف تسهیلات اشتغال به طور جدی عمل کرده و موارد را بطور مستمر ارزیابی نمایند، افزود: امیدواریم تسهیلات ارائه شده باعث اشتغال جدید، واقعی و پایدار در شهرستان شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته در زمینه تسهیلات خوداشتغالی، میزان تحقق اعطا بیش از ۸۰ درصد بوده و امسال نیز اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات در زمینه مشاغل خانگی اعطا خواهد شد و این کار از مردادماه امسال آغاز می شود، از بانک ها و ادارات خواست تا مسیر دریافت وام برای متقاضیان را هموار نمایند.

فرماندار میانه سمت و سوی تسهیلات را در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات برشمرده، گفت: عمده تسهیلات پرداختی در بخش کشاورزی بوده است.

سعادتی در پایان گفت: تعهد اشتغال دستگاههای اجرایی شهرستان در سال گذشته ۲۹۰۸ نفر بود که بر اساس سامانه رصد، به میزان ۱۱۰ درصد محقق شده و امسال نیز این تعهد ۲۸۴۱ نفر می باشد.

گفتنی است در ابتدای جلسه، ادارات و بانک ها در زمینه اعطای تسهیلات اشتغال در حوزه خود به ارائه گزارش و آمار پرداختند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات