چگونگی تولید متاسیلیکات سدیم

شناسهٔ خبر: 109957 -
رپرتاژ آگهی
تولید متاسیلیکات سدیم می تواند به دلیل های مختلفی انجام شود. متاسیلیکات سدیم یک ماده شیمیایی بوده که می تواند کاربردهای گوناگون و متنوعی در دنیا داشته باشد. به کمک فرمول شیمیایی متاسیلیکات سدیم، اتم های موجود در این ماده مشخص می شوند.

تولید متاسیلیکات سدیم می تواند به دلیل های مختلفی انجام شود. متاسیلیکات سدیم یک ماده شیمیایی بوده که می تواند کاربردهای گوناگون و متنوعی در دنیا داشته باشد. به کمک فرمول شیمیایی متاسیلیکات سدیم، اتم های موجود در این ماده مشخص می شوند. فرمول شیمیایی علاوه بر نوع اتم ها، نسبت اتم ها با یکدیگر را نیز نشان می دهد. کارخانه ها و مراکز تولید مواد شیمیایی، بر اساس همین فرمول اقدام به تولید مواد شیمیایی می کنند.

فرمول شیمیایی متاسیلیکات سدیم که بر اساس آن متاسیلیکات تولید می شود؛ni2sio3    می باشد. البته نباید تصور کنید که با ترکیب کردن اتم ها، متاسیلیکات به دست می آید. در کارخانه ها از مواد مختلفی برای تولید این ترکیب استفاده می کنند. در ادامه به راه های مختلفی که می توان از طریق آن ها اقدام به تولید این ماده کرد؛ اشاره می کنیم.

 

تولید متاسیلیکات سدیم

برای تولید متاسیلیکات سدیم از آنیون های sio  دو بار منفی و کاتیون های سدیم یک بار مثبت استفاده می کنیم. وقتی این دو ماده کنار یکدیگر قرار بگیرند به کمک پیوند یونی و به سبب جاذبه موجود بین بار آن ها، این دو ماده با یکدیگر ترکیب می شوند و یک نمک یونی را می سازند. برای تولید ماده شیمیایی متاسیلیکات سدیم از سیلیس و سدیم هیدروکسید استفاده می کنند.

بر اساس پژوهش های علمی، مشخص شده است ترکیب کردن این دو ماده در شرایط خاص می تواند منجر به تولید شدن متاسیلیکات سدیم شود. برای تولید این ماده از سدیم هیدروکسید و سیلیس، نیازمند دما و فشار بالا هستیم. اگر دما و فشار به اندازه کافی زیاد نباشند؛ امکان تولید این ماده شیمیایی وجود نخواهد داشت. روشی که به آن اشاره شد تنها راه موجود برای تولید ماده شیمیایی متاسیلیکات سدیم نیست.

متاسیلیکات سدیم

تولید متاسیلیکات سدیم از طریق ذوب سیلیس

در روش دیگر می توان از ذوب شدن سیلیس، برای تولید متاسیلیکات سدیم استفاده کرد. در این روش از ترکیب خاکستر سودا و سیلیس با نسبت مولی یک استفاده می شود. ذوب شدن سیلیس در دمای ۱۴۵۰ درجه سانتی گراد رخ می دهد. با این روش می توان سه نوع متاسیلیکات به دست آورد. یک نوع متاسیلیکات خشک، یک نوع سیلیکات سدیم ۵ آبه و دیگری متاسیلیکات ۹ آبه است. هر یک از این متاسیلیکات ها می توانند کاربرد های خاص خود را داشته و مورد استفاده قرار بگیرند.

تولید متاسیلیکات سدیم به چه منظوری انجام می شود؟

تولید متاسیلیکات سدیم به دلیل های گوناگون و متفاوتی انجام می شود. این ماده در صنعت کاربرد های بسیار زیادی داشته و می تواند به عنوان یک نمک یونی، مفید واقع شود. این نمک های یونی به سبب ویژگی های گسترده خود می توانند کاربرد های بسیار گسترده و متنوعی نیز داشته باشند.

 

 

متاسیلیکات در صنعت

 به طور مثال از متاسیلیکات برای تولید فوم ها و ترکیبات اطفای حریق استفاده می شود. یکی دیگر از ویژگی هایی که این ماده دارد این است که سختی آب لوله کشی را کاهش می دهد. زمانی که این ویژگی وجود دارد می توان از متاسیلیکات سدیم به عنوان یک ماده افزودنی در شوینده ها استفاده کرد.

همان طور که می دانید شوینده ها باید کف کنند. در نتیجه با کمک این ماده می توان سبب افزایش کف در شوینده ها شد. همچنین این ماده در صنعت داروسازی و تولید مواد آرایشی و بهداشتی کاربردهای بسیار زیادی دارد.

خرید متاسیلیکات سدیم با قیمت مناسب

شرکت های زیادی ممکن است اقدام به تولید متاسیلیکات سدیم کنند. اما باید بدانید کیفیت و خلوص متاسیلیکات­های تولید شده با یکدیگر برابر نیست. یکی از شرکت هایی که اقدام به تولید متاسیلیکات سدیم با کیفیت می کند؛ سیلیکات گستر اصفهان است.

 اگر  شما در صنعت خود نیازمند متاسیلیکات هستید؛ می توانید از این شرکت، متاسیلیکات های با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری کنید. این شرکت با تجربه سی ساله خود توانسته توان تولیدش را از نظر کیفی و کمی افزایش دهد. در نتیجه شرکت های زیادی می توانند مشتری سیلیکات گستر اصفهان باشند. در این شرکت انواع سیلیکات های پودری، مایع و جامد تولید می شوند.https://silicategostar.com/

 تگ ها: خرید_متاسیلیکات_سدیممتاسیلیکات-سدیم

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات