فرماندار ویژه میانه در جلسه ستاد مدیریت بحران:

لازمه آمادگی در بحران، تمرین و بهره گیری از تجارب موفق است

شناسهٔ خبر: 109012 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه در بحث بحران نیز پیشگیری بهتر از درمان است گفت: لازمه آمادگی در زمان بحران، تمرین و بهره گیری از تجارب موفق است.

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه میانه؛ مسعود سعادتی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان میانه اضافه کرد: پیش بینی؛ پیشگیری و اجازه ندادن به شکل گیری بحران در حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی می تواند رمز موفقیت مجموعه ستاد بحران باشد.

وی اقدام عملی و شبیه سازی را سبب کسب تجربه در رویارویی با حوادث عنوان کرد و افزود: آمادگی دستگاههای مربوطه و عضو در ستاد بحران باید در حدی باشد که هر عضو ستاد بخاطر پشتوانه تمرین و آمادگی قبلی، منتظر رسیدن دستور نمانده و در زمان طلایی بتوانند مسائل حوزه خود را در زمان بحران مدیریت کرده و انجام وظیفه کنند.

سعادتی با اشاره به سابقه شهرستان میانه در مواجهه با بحران هایی مانند زمین لرزه و دیگر حوادث غیرمترقبه، خواستار انجام دستورالعمل ابلاغی از سوی ستاد بحران کشور و استان مبنی بر تهیه نقشه بحران در شهرهای بزرگ و تحویل آن به ادارات و مردم جهت آگاهی از محل اسکان موقت و راههای دسترسی به آن شد.

وی در ادامه با اشاره به کوهستانی، صعب العبور و برفگیر بودن منطقه، تامین خودروی آرگو را یکی از نیازهای مهم شهرستان جهت دسترسی آسان و در اسرع وقت ستاد بحران برای کمک رسانی ذکر کرد.

فرماندار ویژه میانه در پایان ضرورت حضور به موقع نیروهای امداد و رسان به محل وقوع حادثه را مهم برشمرده، ضمن تذکر به برخی دستگاههایی که در مانورهای مدیریت بحران در زمان مناسب حاضر نمی شوند، خواستار ریشه یابی علت عدم حضور بموقع برخی از دستگاهها در محل حوادث و رفع موارد در مانورهای آتی شد.

 

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات