دسته‌های عزادار با پلیس هماهنگ باشند

شناسهٔ خبر: 96090 -
اخبار سراسری
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان مسوولان هیات‌های مذهبی را هنگام راه اندازی دسته های عزادار به هماهنگی به پلیس راهور و رعایت موازین ایمنی فرا خواند.

به گزارش «تابناک»، سرهنگ محمدرضا محمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به سانحه دلخراش شب گذشته در شهرستان اردستان که خودروی سواری با عزاداران حسینی برخورد کرده و سه کشته و ۱۹ مصدوم برجاگذاشت گفت: مسوول این هیات عزاداری بدون هیچگونه هماهنگی قبلی با پلیس شهرستان و بدون رعایت نکات ایمنی با وجود تاکیدهای مکرر و هشدارهای لازم در این خصوص، نسبت به حرکت دسته عزاداری در مسیر حاشیه ای و تاریک اقدام کرده بود که منجر به این حادثه شد.

سرهنگ محمدی خاطرنشان کرد: در این سانحه راننده پژو و مسوول هیات عزاداری هرکدام به میزان ۵۰ درصد توسط کارشناسان پلیس راهور مقصر شناخته شدند.

وی ادامه داد: پلیس حتی فراتر از وظیفه به منظور پیشگیری از چنین حوادثی برای بیشتر هیات‌های عزاداری، کاور پلیس‌یار محرم و حتی تجهیزات ترافیکی تهیه و در اختیار گذاشته است.

وی همچنین از آمادگی پلیس برای ایجاد محدودیت‌های مقطعی، دائم و پوشش ترافیکی مراسم‌های عزاداری در روزهای باقیمانده دهه اول محرم و نیز اعمال محدودیت‌های ترافیکی در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

سرهنگ محمدی تصریح کرد : در این روزها در محل‌های اجرای مراسم‌ عزاداری در خیابان‌های اصلی شهرهای استان محدودیت های ترافیکی خواهیم داشت.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان ادامه داد: در شهر اصفهان در محدوده‌های اطراف میدان امام (ره) ، میدان احمدآباد به سمت ولی‌عصر، تقاطع خیابان صغیر اصفهانی به سمت خیابان کمال، چهار راه عسگریه، تقاطع پل میر- شیخ صدوق به سمت چهار راه نظر، میدان بسیج و شهید لاوی به سمت گلستان شهدا، پلیس به منظور پوشش ترافیکی‌ لازم حضور کاملا محسوس خواهد داشت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات