جبران خسارت‌های ناشی از سیل تا سه هفته دیگر

شناسهٔ خبر: 96061 -
اخبار سراسری
‌معاون اجرایی رئیس‌جمهور در ستاد مدیریت بحران استان چهار محال و بختیاری از اعطای تسهیلات و جبران خسارات سیل تا سه هفته آینده خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سید صولت مرتضوی روز جمعه پس از بازدید از روستای سیل زده «بارده» با بیان اینکه جبران خسارت‌ها التیامی بر آلام مردم است، گفت: استان‌های آسیب دیده در حال جمع بندی خسارات هستند و جبران آن بر مناطق مسکونی، کشاورزی، شغل و دام مردم در دستور کار است.

مرتضوی گفت: در دو تا سه هفته پیش رو تسهیلات خوبی برای جبران خسارات در این استان تخصص می‌یابد.

وی با تقدیر از گروه‌های جهادی و اهمیت بهره گیری از ظرفیت بسیج مردمی گفت: بروز رسانی تجهیزات و امکانات الزامی است و مسئولان باید در اجرای سیل بندها، آزادسازی مسیل‌ها وبسترسازی رودخانه‌ها توجه کافی داشته باشند.

مرتضوی گفت: زیرساخت‌ها هم به مرور زمان با تامین اعتبار بازسازی خواهد شد و باید با آسیب شناسی و اقدمات پیشگیرانه از بخش اعظمی از خسارت ناشی از حوادث پیشگیری شود.

مرتضوی با بیان این که بازدید‌های میدانی مسئولان کشوری از این استان ادامه دارد، گفت: ذخیره سازی و افزایش آب‌های زیرزمینی و سد‌ها هم مورد تاکید است.

سید صولت مرتضوی، معاون اجرائی رئیس جمهور روز جمعه به اتفاق استاندار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان از مناطق سیل زده بارده بازدید کرد.

سیلاب تابستانی مانسون از روز چهارشنبه هفته گذشته چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر خود قرار داد و منجر به وقوع سیلاب و وضعیت بحرانی در تمامی شهرستان‌های این استان شد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات