حمله پهپادی آمریکا به کابل/ ایمن الظواهری کشته شد

شناسهٔ خبر: 95686 -
اخبار سراسری
ایالات متحده آمریکا از انجام یک حمله پهپادی علیه یک هدف مهم القاعده در افغانستان خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از خبرگزاری فرانسه، ایالات متحده آمریکا از انجام یک حمله پهپادی علیه یک هدف مهم القاعده در افغانستان خبر داد.

یک مقام آمریکایی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه مدعی کشته شدن ایمن الظواهری سرکرده گروه تروریستی القاعده در این حمله پهپادی شد.

در همین حال، دو مقام آمریکایی به رویترز گفتند که سازمان جاسوسی سیا طی تعطیلات آخر هفته یک حمله پهپادی را به افغانستان انجام داده است.

از سوی دیگر کاخ سفید خبر داد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا امشب به وقت محلی (بامداد سه شنبه) درباره این عملیات پهپادی سخنرانی خواهد کرد.

سی ان ان اعلام کرد که بایدن جزئیات حمله به یک هدف مهم گروه تروریستی القاعده در افغانستان را شرح خواهد داد.

برخی منابع خبری همچنین اخباری تاییدنشده درباره کشته شدن ایمن الظواهری سرکرده گروه تروریستی القاعده در این حمله پهپادی منتشر کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در صفحه توئیتر خود از کشته شدن ایمن الظواهری سرکرده القاعده در این حمله خبر داد.

روزنامه واشنگتن پست نیز به نقل از مقامات مطلع که به اسامی آنها اشاره ای نکرد، کشته شدن الظواهری را تایید کرد.

رسانه های آمریکایی نیز از کشته شدن الظواهری طی این حمله خبر دادند.

یک مقام آمریکایی به رویترز گفت: به نظر می رسد که ایمن الظواهری رهبر گروه القاعده در حمله هوایی آمریکا در افغانستان کشته شده است.

این در حالی است که گروه طالبان پیش از این از حمله پهپادی آمریکا به یک ساختمان مسکونی در کابل پایتخت افغانستان خبر داده بود.

وزارت کشور طالبان گفت که حمله هوایی که به کشته شدن ایمن الظواهری منجر گردید صبح یکشنبه گذشته در منطقه شیرپور کابل رخ داده است.

طالبان همچنین افزود که این حمله هوایی با منافع واشنگتن در افغانستان در تضاد است.

پولیتیکو به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که این حمله پهپادی توسط سازمان جاسوسی سیا انجام شده است نه ارتش آمریکا.

نیویورک تایمز هم به بیان جزئیات بیشتر درباره این حمله پهپادی پرداخت و اعلام کرد: منزلی که در حمله هوایی آمریکا هدف قرار گرفت متعلق به یکی از معاونان ارشد سراج الدین حقانی وزیر کشور افغانستان است.

منابع خبری همچنین تصاویری را از مخفیگاه ایمن الظواهری منتشر کردند:

بایدن: ایمن الظواهری کشته شد

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بامداد سه شنبه از کشته شدن ایمن الظواهری سرکرده گروه تروریستی القاعده در یک حمله پهپادی خبر داد.

بر اساس این گزارش، جو بایدن گفت: ایمن الظواهری رهبر گروه القاعده را که در طراحی حملات ۱۱ سپتامبر دست داشت، کشتیم. اجازه نخواهیم داد افغانستان پناهگاهی برای تروریست‌ها شود.

بایدن افزود: ایمن الظواهری رهبر گروه القاعده را روز شنبه گذشته طی یک حمله هوایی در افغانستان کشتیم. ما محل الظواهری را طی سال جاری شناسایی کردیم و یک هفته قبل با احتیاط اجرای این حمله را بررسی نمودیم.

رئیس جمهور آمریکا در عین حال مدعی شد که در حمله پهپادی برای کشتن الظواهری به هیچ شهروند و غیرنظامی آسیب نرسیده است.

بایدن با بیان اینکه الظواهری چندین دهه مغز متفکر حملات به آمریکایی‌ها بود و این سرکرده تروریست‌ها دیگر وجود ندارد، مدعی شد: اکنون عدالت برقرار شده است.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: محل اختفای شما مهم نیست، در صورتی که مردم ما را در معرض تهدید قرار دهید شما را یافته و از میان برمی داریم.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات