نظرسنجی|

جمهوری خواهان پیشتاز انتخابات میان دوره‌ای کنگره

شناسهٔ خبر: 95663 -
اخبار سراسری
نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد جمهوری خواهان پیشتاز انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا هستند.


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، نتایج نظرسنجی های جدید سی بی اس، نشان می دهد جمهوری خواهان پیشتاز انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا هستند.

براساس نتایج این نظرسنجی، جمهوری خواهان در کنترل مجلس نمایندگان در انتخابات میان دوره‌ای سال جاری، پیشتاز هستند و انتظار می رود جمهوری خواهان 230 کرسی و دموکرات ها 205 کرسی مجلس را تصاحب می کنند.

علاوه بر این، جمهوری خواهان با کسب پیروزی برای به دست آوردن 230 کرسی، 12 کرسی بیشتر از 218 کرسی مورد نیاز برای کنترل مجلس را در اختیار خواهند داشت.

این در حالی است که دموکرات ها اخیرا مدعی ریزش اکثریت 220 کرسی خود در مقابل 211 کرسی جمهوری خواهان شدند.

همچنین نتایج این نظرسنجی نشان می دهد دموکرات ها از موضوعات و وقایع اخیر دلسرد شده و نسبت به جمهوری خواهان تمایل کمتری به شرکت در انتخابات دارند.

علاوه بر این، 16 درصد دموکرات ها و 43 درصد جمهوری خواهان اظهار کردند که احساس می کنند دموکرات ها به وعده های خود در کمپین قبلی عمل نکرده‌اند.

همچنین 67 درصد رای دهندگان دموکرات معتقدند دموکرات های مجلس «برخی» وعده های خود و 17 درصد آنها نیز بر این باورند دموکرات ها«اغلب» وعده های خود را عملیاتی کرده‌اند.

68 درصد جمهوری خواهان و تنها 7 درصد دموکرات ها معتقدند جمهوری خواهان کنگره برای آنها مبارزه خواهند کرد و تنها نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، درباره انتخابات ماه نوامبر خوش بین هستند.

این در حالی است که روز گذشته روزنامه "تاگس شاو" آلمان در گزارشی به شرایط بد و محبوبیت پایین جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا حدود 100 روز مانده تا انتخابات میان دوره‌ای پرداخته و نوشت: لحظه های واقعی بایدن آغاز می شود.

در ادمه این مطلب آمده است: حکومت کردن برای بایدن سخت تر می شود. بسیاری از پروژه ها در سنا شکست می خورند. انتخابات میان دوره ای به زودی در راه است، که طی آن بایدن می تواند حمایت قاطع مجلس نمایندگان را نیز از دست بدهد.

در 8 نوامبر، دقیقاً 100 روز دیگر، "جو بایدن"، رئیس جمهور ایالات متحده ممکن است به سرنوشت سلف های خود دچار شود. تقریباً در ایالات متحده مرسوم است که رئیس جمهور در انتخابات میان دوره‌ای مجازات می شود. اکثر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که این بار هم همین‌طور خواهد بود، میزان محبوبیت بایدن تقریباً به اندازه محبوبیت سلف او دونالد ترامپ قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای 2018 بد است. طبق نظرسنجی «یو‌اس‌ای تودی» و دانشگاه سافولک، تنها 39 درصد از مردم آمریکا از وی راضی هستند و 56 درصد از عملکرد رئیس جمهور خود ناراضی هستند.

نتایج اکثر مؤسسات نظرسنجی پیش بینی می کنند که جمهوری خواهان اکثریت مجلس نمایندگان را که در همه ایالت ها و به طور کامل انتخاب می شود، به دست خواهند آورد. تا کنون، دموکرات‌های بایدن اکثریت را در دست داشته‌اند و همین امر باعث می‌شود که او بتواند ایده‌های خود را حداقل در آنجا پیش ببرد.

در ادامه این گزارش آمده است: بنابراین در انتخابات میان‌دوره‌ای چیزی کمتر از توانایی بایدن برای حکومت کردن مطرح نیست. اگر در این انتخابات دموکرات‌ها، مجلس نمایندگان و سنا را به جمهوری‌خواهان ببازند، رئیس‌جمهور دیگر به سختی قادر به تصویب قوانین خواهد بود. پس از آن فقط می تواند با فرمان اجرایی حکومت کند. این یک راه حل سریع، اما ناپایداراست زیرا این احکام می تواند بلافاصله توسط رئیس جمهور بعدی لغو شود.

علاوه بر این، بدون اکثریت دموکرات ها در کنگره، کمیته تحقیقاتی علیه ترامپ در مورد جریان حمله به کنگره در 6 ژانویه 2021 به نتیجه نمی رسد، زیرا جمهوری خواهان تقریباً به طور کامل با این تحقیقات مخالف هستند.

بر اساس یک نظرسنجی سایر موضوعات مورد مناقشه مانند سیاست مرزی، قوانین تسلیحات یا سیاست آب و هوا در جایگاه بعدی بسیاری اولویت ها از نظر رای دهندگان قرار گرفته است. اما یک چیز هنوز برجسته است: اختلاف بر سر حقوق سقط جنین. دموکرات‌ها در اینجا به دستیابی به توافقاتی امیدوارند. زیرا پس از تصمیم دادگاه عالی، چندین ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان محدودیت های گسترده ای را در مورد حقوق سقط جنین تصویب کرده اند. تندروهای جمهوری خواه می توانند بهترین استدلال برای دموکرات ها باشند، حداقل این چیزی است که دموکرات ها به آن امیدوارند.

نیوزویک هم چندی پیش گزارش کرد، اگر دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای نوامبر 2022 شکست بخورند و مجلس نمایندگان و سنا را از دست بدهند، بایدن شاید خودش را به سرعت در آستانه استیضاح ببیند.

درخواست‌ها برای استیضاح بایدن چندین بار و از سوی بسیاری از محافظه کاران برجسته مطرح شده است. اخیرا، تاکر کارلسون مجری فاکس نیوز پس از گزارش پایگاه خبری "واشنگتن فری بیکن" که ادعا می کرد دولت بایدن یک میلیون بشکه نفت به یک شرکت گاز دولتی چین فروخته است، خواستار استیضاح رئیس جمهور شد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات