کاهش محسوس تقاضا برای خرید ظروف یکبار مصرف

شناسهٔ خبر: 95616 -
اخبار سراسری
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ظروف پلاستیکی مشهد با اشاره به اینکه هرساله در ایامی مانند ماه رمضان یا محرم و صفر تقاضا برای خرید ظروف یکبار مصرف افزایش پیدا می‌کند، گفت: در حال حاضر تقاضا برای این کالا نسبت به سال‌های گذشته کاهش محسوسی پیدا کرده است.

به گزارش «تابناک»، احمد فکری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تقاضا در بازار ظروف یکبار مصرف اظهار کرد: هرساله در ایامی مانند ماه رمضان یا محرم و صفر تقاضا برای خرید ظروف یکبار مصرف افزایش پیدا می‌کند، اما در حال حاضر با توجه به افزایش هزینه‌ها میزان نذورات کاهش پیدا کرده است. بنابراین باوجود افزایش تولید و توزیع ظروف یکبار مصرف در حال حاضر تقاضا برای این کالا نسبت به سال‌های گذشته کاهش محسوسی پیدا کرده است.

وی افزود: همچنین بازار فروش ظروف یکبار مصرف رقابتی شده و این رقابت در ارزانی است، زیرا فروشندگان مجبورند به منظور تسویه بدهی خود به تولیدکنندگان اجناسشان را با قیمت کمتری بفروشند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ظروف پلاستیکی مشهد عنوان کرد: در حال حاضر مشکلی در تولید و توزیع ظروف یکبار مصرف در مشهد نداریم، اما با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و کاهش توان خرید مردم بازار فروش این محصول در رکود به سر می‌برد. درحالیکه میزان سفارش ظروف یکبار مصرف هیات‌ها طی سال‌های گذشته در دهه اول ماه محرم و دهه آخر ماه صفر به بالای ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ سفارش در روز می‌رسید.

فکری خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که بازار فروش ظروف یکبار مصرف طی دو سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا و رعایت مسائل بهداشتی در وضعیت مطلوبی قرار داشت، اما در حال حاضر با توجه به کاهش شیوع بیماری کرونا، افزایش تورم و موارد دیگر قیمت این اجناس دستخوش تغییر شده و در مقابل افزایش قیمت‌ها تقاضا کاهش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: میزان سود مجاز عمده‌فروشان ۳ درصد و میزان سود مجاز خرده‌فروشان نیز ۱۵ درصد است. درحالیکه با توجه به رکود بازار میزان سود فروشندگان پایین‌تر از حد مجاز است. همچنین بسیاری از فروشندگان به دلیل افزایش اجاره‌بها و کاهش فروش اقدام به ابطال پروانه کسب‌وکار خود کرده‌اند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات