آغاز بازسازی خسارت‌های سیل در استان فارس

شناسهٔ خبر: 95495 -
اخبار سراسری
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت:عملیات بازسازی و ترمیم خسارت‌های ناشی از سیل در استان فارس از شهرستان بختگان آغاز شدو در سایر مناطق نیز ادامه دارد.

به گزارش «تابناک»، خلیل عبدالهی بامداد یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: در پی بارندگی‌های شدید در استان فارس، خسارات قابل توجهی به زیرساخت‌ها وارد شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس ادامه داد: عملیات بازسازی خسارت‌های ناشی از سیل در استان فارس با همکاری دستگاه‌های مختلف آغاز شده است و این عملیات در مسیرهای مسدود شده و جاهایی که نیاز به ترمیم دارد در حال انجام است.

عبدالهی افزود: به دلیل خسارات بسیاری که بارندگی‌ها فارس به شهرستان بختگان وارد کرد این عملیات را از این شهرستان آغاز کردیم.

وی در رابطه با میزان خسارات اظهار کرد: خسارت‌های ناشی از سیل به دلیل ادامه یافتن بارندگی‌ها هنوز مشخص نیست و با پایان یافتن بارش‌ها قطعا به ارزیابی خسارات خواهیم پرداخت.

بختگان از شهرستان‌های استان فارس و مرکز این شهرستان آباده طشک است ، آباده طشک در فاصله ۱۷۳ کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فارس، از روز سه‌شنبه چهارم تا دوشنبه ۱۰ مرداد ماه امکان جاری شدن روان و آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه های فصلی، صاعقه و خسارت در اثر باد شدید در مناطق مختلف استان فارس از جمله شیراز وجود دارد.

بارش‌ها در شهر شیراز از شامگاه شنبه افزایش یافت.

همچنین این سازمان در پی اعلام هشدار قرمز و نارنجی، توصیه هایی را شامل اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، جابجا نشدن عشایر کوچ رو، پرهیز از صعود به ارتفاعات، اتراق نکردن در بستر رودخانه ها،‌ قرار نگرفتن در مسیل ها و پارک نکردن خودروها در کنار درختان فرسوده اعلام کرده است.

به تمام دستگاه های اجرایی برای مقابله با بحران نیز آماده باش داده شده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات