مردم آمریکا نه بایدن را می‌خواهند نه ترامپ

شناسهٔ خبر: 95457 -
اخبار سراسری
نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا نمی‌خواهند جو بایدن یا دونالد ترامپ در انتخابات بعدی آمریکا در سال ۲۰۲۴ شرکت کنند.


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، نتایج نظرسنجی های جدید نشان می دهد اکثر مردم آمریکا نمی خواهند جو بایدن یا دونالد ترامپ در انتخابات بعدی آمریکا در سال 2024 شرکت کنند.

براساس نتایج این نظرسنجی، بیش از 60 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی و 30 درصد دموکرات ها معتقدند بایدن نباید در انتخابات بعدی آمریکا شرکت کند. 57 درصد نیز بر این باورند ترامپ نباید در انتخابات شرکت کند. این رقم در بین جمهوری خواهان 26 درصد است.

اما اغلب شرکت کنندگان در این نظرسنجی حتی نمی دانند که چه کسی جایگزین این افراد خواهد شد. «کاملا هریس» معاون رئیس جمهور و «ران دوسانتوس» فرماندار فلوریدا، اصلی ترین رقبای احتمالی خواهد بود.

این در حالی است که بایدن 79ساله به عنوان مسن ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا اعلام کرده که قصد شرکت در انتخابات بعدی این کشور را دارد.

علاوه بر این، 44/2 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به اینکه اگر بایدن در انتخابات شرکت نکند، می خواهند چه کسی جایگزین وی شود، اظهار کردند هر فرد دیگری می تواند جایگزین وی شود. در این بین، «کاملا هریس» با 16/1 درصد بیشترین اقبال را دارد. پس از هریس، «برنی سندرز» با 10/7 درصد، «گاوین نیوسام» با 8/9 درصد، «پیت بوتیگیگ» با 7/8 درصد، به ترتیب بیشترین اقبال را دارند.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در نظر دارد به منظور منحرف کردن توجه هوادارانش از جلسات دادگاه کمیته 6 ژانویه، در اوایل ماه جاری برای انتخابات 2024 اعلام نامزدی کند.

براساس گزارش نیویورک تایمز، ترامپ با اعلام قصد خود برای شرکت در انتخابات 2024، بسیاری از مشاورانش را در شبکه اجتماعی تروث سوشیال متعجب کرده است.

بر این اساس، نیویورک تایمز علت دیگر این اقدام ترامپ را رقابت با «ران دیسانتوس» فرماندار محبوب فلوریدا و رقیب احتمالی وی در انتخابات که شهرت و طرفداران وی روز به روز بیشتر می شود، عنوان کرده است.

این در حالی است که ترامپ پیش از این بارها اعلام کرده بود که در انتخابات 2024 به عنوان نامزد مستقل ریاست جمهوری شرکت خواهد کرد اما زمان اعلام این خبر را مشخص نکرده بود.

گفتنی است اغلب نامزدهای ریاست جمهوری تا یک سال پیش از انتخابات، اعلام نامزدی نمی کنند تا زمان رقابت های انتخاباتی به حداقل برسد، اما ترامپ قصد دارد بسیار زودتر از موعد این کار را انجام دهد.

همچنین «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا و «مایک پنس» معاون سابقش، رقابتی نفسگیر را در ایالت آریزونا برای به‌دست آوردن رهبری حزب جمهوری‌خواه آغاز کردند.

میدان آریزونا آخرین آزمون رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه است تا بین کسی که کمپین خود را براساس تبلیغ علیه دروغ‌های ترامپ ساخته است و کسی که تمایلات پنس برای رهبری حزب جمهوری‌خواه را با جلب توجه به‌سمت سیاست‌های محافظه‌کارانه منعکس می‌کند، یکی را انتخاب کنند.

رقابت برای برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای در آمریکا در حالی شدت گرفته است که کمیته 6 ژانویه در حال برگزاری جلسات متعدد رسیدگی به پرونده حمله طرفداران ترامپ به کنگره در سال 2021 است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات