وزیر راه خبر داد:

پیش بینی تردد ۵ میلیون زائر ایرانی اربعین‌

شناسهٔ خبر: 95443 -
اخبار سراسری
وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال پیش بینی شده است ۵ میلیون زائر اربعین از طریق حمل و نقل جاده‌ای، حمل و نقل ریلی و هوایی جابه‌جا شوند.

 

به گزارش تابناک، رستم قاسمی امروز در مراسم تجلیل از دست اندرکاران انتقال زائران خانه خدا به سرزمین وحی و اعلام پایان مراسم حج امسال، اظهار داشت: در مدت کوتاهی حدود ۴۰ هزار از زائران خانه خدا به وسیله هواپیما‌های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و در شرایط تحریم، منتقل شدند.

وی افزود: امسال پیش‌بینی شده است ۵ میلیون زائر امام حسین (ع) برای شرکت در اربعین از طریق حمل و نقل زمینی، قطار و حمل و نقل هوایی جابه‌جا شوند که برای این هدف باید آماده شویم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پیش‌بینی شده است از تعداد زائران امام حسین (ع) ۶۰ هزار نفر با قطار و بین ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر با پرواز و بقیه از طریق خودرو و سیستم زمینی جابه‌جا شوند.

قاسمی اضافه کرد: در این زمینه جاده‌های منتهی به مرز‌های کشور تعریض و اصلاح شده و همچنین پایانه‌های کشور به خاطر گرمای تابستان برای پذیرایی از زائران و انتقال آن‌ها آماده می‌شود.

وی همچنین گفت: سال گذشته به دلیل شرایط کرونا ۲۰ روز قبل از ایام اربعین توافق‌نامه‌ای با نخست‌وزیر عراق امضا شد که طی آن قرار شد ۶۰ هزار نفر از طریق هوایی به مراسم اربعین پارسال اعزام شوند که در مدت کوتاهی زائران امام حسین (ع) منتقل شدند و امسال هم حدود ۴۰ هزار زائر خانه خدا فقط با هواپیمایی جمهوری اسلامی در مدت زمان کوتاهی و با کمترین تاخیر به سرزمین وحی اعزام شده و از آنجا به کشور برگشت داده شدند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مسیر جاده‌ای کربلا تا سوریه را به مناسبت ماموریتی، با خودرو طی کرد‌م که بسیار سخت و طاقت‌فرسا بود، حال تصور کنید در ۱۴۰۰ سال پیش چگونه اهل بیت (ع) پیامبر (ص) از این مسیر سخت و طاقت‌فرسا به حالت اسارت عبور داده شده‌اند.

 

شفقنا

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات