رهاسازی هزار خودروی زمینگیر شده در سیلاب

شناسهٔ خبر: 95346 -
اخبار سراسری
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از رهاسازی هزار دستگاه خودروی زمینگیر شده در سیلاب مناطق مختلف استان خبرداد.

به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، غلامعلی فخاری با اشاره به تغییرات جوی و بارش‌های سیل آسا و رگباری در مناطق مختلف استان به ویژه مناطق مرتفع و کوهستانی شهرستان‌های چالوس، نور وآمل گفت: نجاتگران هلال احمر استان ضمن رهاسازی ۱۰۰۰ دستگاه خودروی زمینگیر شده در سیلاب در این مناطق، خدمات امدادی لازم را به ۳هزار نفر از سرنشینان این خودرو‌ها ارائه کردند.

او افزود: با توجه به اطلاعیه سازمان هواشناسی مبنی بر تغییرات شدید جوی، به تمامی عوامل امدادی استان آماده باش کامل اعلام گردید و تمام توان عملیاتی، امدادی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر استان در خدمت هموطنان متاثر از سیلاب قرار گرفت تا به همه درخواست‌ها امدادی در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با تاکید بر ضرورت توجه رانندگان به هشدار‌های هواشناسی و توصیه‌های امدادی گفت: از همه مردم و مسافرین درخواست داریم از نزدیک شدن به مسیل‌ها و رودخانه‌ها اجتناب کنند.

جمشید نیکزاد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل گفت: بعد از وقوع سیلاب در ساعت ۳ بامداد روز پنجشنبه در چندین نقطه از محور هراز، از جمله پلیس راه بایجان، پلیس راه لاریجان و پنجاب بلافاصله گروه‌های های امدادی برای کمک رسانی اقدام نمودند و در حال حاضر به حالت عادی برگشتیم.

او فزود: با توجه اینکه روان آب‌های که از آب شدن یخ‌های قله دماوند و باران‌های سیل‌آسا ایجاد شده کوهنوردان از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل از مسافران نیز خواست با توجه به هشدار‌های هواشناسی از رفت و آمد‌های غیرضروری به سمت کوه دماوند خودداری کنند

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات