تخلیه فوری بافت تاریخی یزد در پی آب گرفتگی

شناسهٔ خبر: 95331 -
اخبار سراسری
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهردا‌ری یزد گفت: در پی بارش‌های شدید و سیل آسای در شهر یزد و فرسوده بودن بافت تاریخی یزد لازم است هرچه سریعتر اهالی منطقه منازل خود را تخلیه کنند و در محل‌های امن مستقر شوند.

به گزارش «تابناک»، سیدمحمدحسینس‌پور در گفتگو با خبرنگار تسنیم در یزد، اظهار داشت: با توجه به حجم بالای بارش‌های شب گذشته در شهر یزد و آبگرفتگی در شهر یزد ساکنین بافت تاریخی اقدام به تخلیه فوری این بافت کنند.

وی گفت: تمام حسینیه‌ها و مساجد خارج بافت تاریخی باز بوده و امکان استقرار ساکنین عزیز بافت تاریخی در محل‌های ذکر شده فراهم شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد گفت: بر این اساس، ورزشگاه والیبال مهدی آباد (تقاطع کوچه صحرا)، ورزشگاه شهید صدوقی (ابتدا بلوار امام جعفر صادق (ع) از سمت خیابان کاشانی)، ورزشگاه کوثر (پاسداران) نیز باز بوده و ساکنین بافت می‌توانند در این محل‌ها به صورت موقت اسکان داشته باشند.

به گزارش تسنیم، در حال حاضر تمام خروجی‌ها به سمت تفت و مهریز مسدود است و از شهروندان یزد درخواست شده از هرگونه تردد در شهر و جاده‌ها خودداری کنند.

ویرانی یک منزل در بافت تاریخی یزد و فوت یک شهروند

بر اثر بارش‌های شدید یک منزل مسکونی در بافت تاریخی یزد را به طور کامل تخریب و ویران کرده که این حادثه سبب فوت یک شهروند و مصدومیت دو نفر شد.

همچنین در پی بارش‌های شدید شب گذشته در شهر یزد یک منزل در محله سرسنگ واقع در بافت تاریخی یزد تخریب و به طور کامل ویران شد.

متأسفانه در پی این حادثه ناگوار یک نفر جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر مصدوم شدند که بلافاصله نیرو‌های امدادی در محل حادثه حضور یافته و پیکر و مصدومان را از زیر آوار خارج کردند.

در بیشتر مناطق استان شاهد جاری شدن سیل در شهر یزد و آبگرفتگی کامل زیرگذر‌ها و منازل شهر شده است همچنین در منطقه مختلف شهر یزد شاهد فرونشست زمین بودیم که یکی از این فرونشست‌ها در منطقه بعثت یزد اتفاق افتاده و باعث خسارت به منازل و ماشین‌ها شده است.

ورزشگاه والیبال مهدی آباد (تقاطع کوچه صحرا)، ورزشگاه شهید صدوقی (ابتدا بلوار امام جعفر صادق (ع) از سمت خیابان کاشانی)، ورزشگاه کوثر (پاسداران) نیز باز بوده و ساکنین بافت می‌توانند در این محل‌ها به صورت موقت اسکان داشته باشند.

بر اساس اعلام مدیرکل هواشناسی بارش‌ها امروز ظهر در شهر یزد شدیدتر خواهد بود که لازم است شهروندان آمادگی بارندگی امروز را داشته باشند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات