سردار اشتری: امان اراذل و اوباش گرفته خواهد شد

شناسهٔ خبر: 95265 -
اخبار سراسری
فرمانده کل انتظامی کشور، گفت: پلیس از نشاط اجتماعی و شور و شعف هموطنان در اجتماعات مختلف خوشحال و از هرگونه برنامه ای که به دور از هنجار شکنی و در چارچوب قانون باشد، استقبال می کند.

 

به گزارش تابناک به نقل از برنا، سردار "حسین اشتری" در جمع فرماندهان انتظامی شهرستان ها و معاونان و مدیران ستادی استان مازندران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم ، مدافعان سلامت و همکاران شهید انتظامی خاصه 600 شهید انتظامی استان مازندران، گفت: مازندران در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نقش بسزایی ایفا کرده و در برهه های مختلف دوشادوش سایر هموطنان، مردانه در مقابل هر گونه تهدید ایستاده است و از این که امروز در خدمت این مردم شریف هستیم، خوشحالیم.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به همراه معاونان ستادی فراجا در استان مازندران حضور دارد با اشاره به شرایط ماموریتی خاص انتظامی استان در حوزه تامین امنیت مسافرانی که این استان را برای گذران اوقات فراغت و مسافرت انتخاب می کنند ، اظهار داشت: این مسافرت ها از وجود شور و نشاط در بین مردم خبر می دهد و از این بابت خداوند منان را شاکریم و پلیس از نشاط اجتماعی و شور و شعف هموطنان در اجتماعات مختلف خوشحال و از هرگونه برنامه ای که به دور از هنجار شکنی و در چارچوب قانون باشد، استقبال می کند.

وی استان مازندران را یک استان سیاحتی دانست که در بیشتر ایام سال مخصوصا تعطیلات عید و ایام تابستان پذیرای حجم عظیمی از مسافران از اقصی نقاط کشور است و همین امر موجب می شود همکاران ما خدمات مضاعفی را در ماموریت های خود متحمل شوند که این امر جای تقدیر و تشکر دارد که ما بر اساس قانون وظایفی داریم و باید اقدامات پیشدستانه را در دستور کار داشته باشیم.

سردار اشتری با اشاره به جمع بندی گزارش ارائه شده از اقدامات فرماندهی انتظامی استان مازندران در طول سال گذشته، به همکاری تنگاتنگ این استان با بازرسی کل فراجا اشاره کرد و افزود: برابر تاکیدات مقام معظم رهبری( مدظله العالی ) نفس بازرسی اثرات خوبی دارد ولی این نظارت ها باید منظم و مرتب باشد و شما می توانید به صورت رسمی و غیر رسمی بازرسی از لایه های مختلف را داشته باشید و مطمئنا استمرار آن برکات زیادی را در حوزه اجرای مطلوب ماموریت ها به همراه دارد.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران نتایج نظارت و بازرسی مخصوصا در کلانتری ها را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: استفاده از نظرات تخصصی و کارشناسی حاصل از این بازدیدها موجب رشد و شکوفایی استان، شهرستان و یا رده های بازرسی شده خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ما در راستای تامین امنیت مردم فعالیت می کنیم و در این مسیر برنامه ریزی برای بازرسی از چگونگی انجام امور نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت که این را به وضوح مشاهده کردیم .

اشتری ادامه داد: در این بازدید ها هدف رفع معایب و نواقص است که باید هرچه سریع تر رفع شود، البته بخشی از این معایب بر طرف شده و انتظار می رود در آینده نیز این روند ادامه داشته باشد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اظهار رضایت از تعامل مناسبی که بین پلیس و آحاد مردم وجود دارد گفت: باید با هرگونه تعدی به مردم با قدرت و قاطعیت برخورد شود و به هیچ وجه نمی پذیریم که کسی بخواهد به امنیت مردم تعرض کند .

وی با تاکید بر ادامه برخورد قاطع با اراذل و اوباش، پیگیری و برخورد جدی با این افراد را وظیفه با اهمیت پلیس دانست و اذعان داشت: برخورد قانونی و قاطعانه با اراذل و اوباش شناسنامه دار اولویت اول پلیس در این حوزه بوده و هرگونه اهمال در این زمینه قابل توجیه نیست و در تامین امنیت مردم باید امان اراذل و اوباش گرفته شود و جراتی برای عرض اندام نداشته باشند.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به کاهش 28 درصدی تصادفات برون شهری در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل به بهره گیری از سامانه های هوشمند و تاکید بر ارتقاء آن اشاره کرد و گفت: این کاهش با توجه به افزایش 50 درصدی مسافرت ها در همین بازه زمانی آمار خوب و قابل ملاحظه ای است و این لطف خداوند و زحمات همکاران ما در استان و در سطح فراجا بوده است و نشانگر اعمال مدیریتی خوب در این حوزه است .

بالاترین مقام انتظامی، شمال کشور را به لحاظ قرار گرفتن در مسیر زیارتی امام رضا(ع) و حجم بالای مسافرت ها نیازمند نگاه ویژه و حمایتی دانست و گفت: در موضوع افزایش دوربین های کنترلی باید نگاهی ملی داشته باشیم که امیدواریم حمایت لازم در این خصوص صورت گیرد و انتظار دارم همکارانم در استان ارتقاء و استفاده بهینه از سامانه های هوشمند را با سرعت بیشتری دنبال کنند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بحث سواحل در استان های شمال و جنوب کشور، تمرکز بر طرح سالم سازی دریا را حائز اهمیت دانسته و گفت: نباید آزادسازی سواحل موجب شود که شاهد بروز ناهنجاری های اجتماعی و رفتار خارج از عرف توسط عده ای در این حوزه باشیم ، لذا باید در حوزه امنیت اخلاقی در سواحل، تفرجگاه ها، اماکن سیاحتی و تفریحی تمرکز و توجه بیشتری اعمال شود.

وی، افزود: اجرای قانون برای همه و در تمام کشور یکسان است و اجرای طرح ها و برخوردها با متخلفان باید طوری باشد که موجب تکدر خاطر شهروندان و کسانی نشود که برای تفریح و گردش در یک محیط سالم به مسافرت رفته اند و اگر یک جایی کسی بخواهد سوء استفاده کند و دنبال ایجاد تنش باشد ما قانون را اجرا خواهیم کرد.

فرمانده کل انتظامی کشور، گفت: بر اساس قانون یکی از وظایف پلیس برخورد با جرایم مشهود است که بدحجابی و کشف حجاب نیز از جمله آن موارد است .

سردار اشتری با تاکید بر ضرورت بررسی اولویت ها در حوزه قاچاق کالا با همکاری مرزبانی و انتظامی گفت: باید چه در بحث ورود و چه در بحث خروج کالا طرح ویژه ای با همکاری پلیس امنیت اقتصادی، مرزبانی و انتظامی صورت گیرد.

وی با اشاره به اشراف و آمادگی های لازم در حوزه برخورد با قاچاق کالا بر استفاده از امکانات و توانمندی های سازمان های اطلاعاتی برای پیشگیری از ورود کالاهای قاچاق تاکید کرد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به وضعیت معیشتی کارکنان ، گفت: با توجه به فشارهای اقتصادی و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد اقدامات خوبی در سال جاری صورت گرفته و به همت دولت و شخص ریاست محترم جمهور درصدد رفع این مشکلات هستیم .

سردار اشتری با تاکید بر جلوگیری از بروز آسیب به کارکنان انتظامی، گفت: مهمترین دغدغه ما معیشت کارکنان است، هرچند اقدامات خوبی برای افزایش حقوق کارکنان صورت گرفته، لیکن به دلیل تورم موجود این اقدامات پاسخگو نبوده که لازم است از سوی فرماندهان توجه جدی صورت گیرد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این که فشار کاری کارکنان مانع از توجه آنان به خانواده شده است و همین امر آسیب های جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت گفت: توجه به معیشت و رفاه خانواده کارکنان باید در اولویت قرار گیرد و در این زمینه انتظار می رود با استفاده از منابع استانی نسبت به تقویت وضعیت معیشت همکاران اقدام شود.

وی توجه به بازنشستگان، خانواده های شهدا و مخصوصا همکاران آسمانی که در بین ما بودند و امروز نگاه خانواده آنها به فراجاست را امری ضروری دانست و گفت: همایش یادگاران همکاران آسمانی یکی از اقدامات فراجا در این حوزه است که با تداوم و تقویت آن در صدد توجه بیشتر به این عزیزان هستیم .

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: تاکید می کنم در کنار این خانواده ها باید به خانواده های همکارانی که به دلایل ماموریتی در زندان و ندامتگاه هستند نیز توجه داشت و از این همکاران نیز دفاع لازم انجام شود .

سردار اشتری با اشاره به جلسه عفاف و حجاب که با حضور سران سه قوه برگزار شد، از حمایت مسئولان در شورای فرهنگی از طرح حجاب فراجا خبرداد و اذعان داشت: باید مراقبت کنیم و مراقب باشیم که ضمن حمایت از کارکنان نسبت به ایجاد انگیزه لازم در آنان برای اجرای مطلوب این ماموریت مهم همت کنیم و همکاران را نسبت به اجرای صحیح و در چارچوب قوانین بدون هزینه سازی برای سازمان هدایت کنیم.

وی گفت: بر اساس قانون موظفیم با جرایم مشهود که بدحجابی و کشف حجاب از جمله آن موارد است برخورد کنیم و در فواصل مختلف با بازنگری نتایج کسب شده نسبت به تقویت آن اقدام کنیم و در این مسیر اولویت برخورد ما با جریانات سازمان دهی شده و تخلفات باندی و شبکه ای است که توسط معاندین و طراحان خارج نشین برنامه ریزی می شود که این امر در شورای انقلاب فرهنگی نیز مطرح و ضمن دفاع از آن به تداوم آن تاکید شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات