آغاز مذاکرات برای تشکیل دولت جدید کویت

شناسهٔ خبر: 95148 -
اخبار سراسری
اهداف دولت جدید تحقق منافع ملی و اصلاح مشکلات در برخی پست‌ها برای همسویی با تحولات سیاسی و اجتماعی و نیازهای مردم است. اعضای کابینه جدید احتمالا در دولتی که بعد از انتخابات تشکیل می‌شود نیز حضور داشته باشند.

به گزارش ایسنا، نخست وزیر مکلف کویت مذاکراتش را برای انتخاب اعضای کابینه جدید که احتمالا ظرف چند روز آینده اعلام شود، آغاز کرد.

به نقل از روزنامه الأنباء، منابعی در پارلمان کویت اعلام کردند: احمد النواف، نخست وزیر مکلف کویت مذاکراتش را برای انتخاب اعضای کابینه جدید که احتمالا ظرف چند روز آینده معرفی شود، آغاز کرد. عجله در تشکیل دولت جدید به دلیل همزمانی آن با موعد برگزاری جلسه پارلمان برای تصویب بودجه است.

همچنین هدف از این اقدام پایان دوره کنونی برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات پارلمانی آتی است.

این منابع اعلام کردند: اهداف دولت جدید تحقق منافع ملی و اصلاح مشکلات در برخی پست‌ها برای همسویی با تحولات سیاسی و اجتماعی و نیازهای مردم است. اعضای کابینه جدید احتمالا در دولتی که بعد از انتخابات تشکیل می‌شود نیز حضور داشته باشند.

امیر کویت یکشنبه احمد النواف را به عنوان نخست وزیر جدید تعیین کرد.

النواف دوشنبه در پیامی خطاب به نواف الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت بر حفظ دستاوردهای ملی، قانون اساسی، دموکراسی و کشور موسساتی تاکید کرد.

وی اظهار کرد: تمام تلاش خود را برای تغییرات همه‌جانبه، توسعه و سازندگی در خاک کشور و تحقق خواسته‌های مردم از جمله شکوفایی و رفاه ادامه خواهم داد.

نخست وزیر جدید کویت در ادامه آرزو کرد که امنیت، ثبات، پیشرفت و شکوفایی کویت در سایه نظارت و رهبری خردمندانه امیر این کشور ادامه یابد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات