اهتمام ویژه دولت بر اجرای طرح‌های پیشران اقتصاد ملی

شناسهٔ خبر: 95091 -
اخبار سراسری
معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت مصمم است موانع پیش روی اجرای طرح های پیشران اقتصاد ملی را برطرف و مسیر سرعت بخشیدن به روند عملیاتی سازی این طرح ها را هموار کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد مخبر در پنجمین جلسه پروژه‌های پیشران اقتصاد ملی از اهتمام ویژه دولت برای کمک به اجرای طرح‌ها و پروژه‌های پیشران اقتصاد ملی خبر داد و گفت: دولت مصمم است موانع پیش روی اجرای این پروژه‌ها را برطرف و مسیر سرعت بخشیدن به روند عملیاتی سازی این طرح‌ها را هموار کند. اهتمام ویژه دولت بر اجرای طرح های پیشران اقتصاد ملی

معاون اول رئیس جمهور با ابراز خرسندی از شکل گیری گروه "پیشرانان پیشرفت ایران"، بر لزوم برنامه ریزی برای هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید تأکید کرد و سهیم شدن و مشارکت هر چه بیشتر مردم در اجرای این پروژه‌ها را خواستار شد.

در این جلسه که با دستور بررسی وضعیت پروژه‌های چهل و هشت گانه پیشران اقتصاد ملی برگزار شد، مدیران عامل شرکت‌های مربوطه گزارشی از آخرین وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های در دست اجرا ارائه و به تشریح مسائل و مشکلات پیش رو پرداختند.

همچنین در این نشست گزارشی از فعالیت ۹ ماهه این گروه در قالب چهار محور مانع زدایی مستمر اجرای پروژه ها، ساختار نظارت و پایش، فعالیت شاخه پروژه‌های دانش بنیان و میزان پیشرفت هریک از پروژه‌ها ارائه شد.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده، پروژه‌های مذکور مطابق برنامه زمان بندی در حال اجرا هستند و حتی میزان پیشرفت فیزیکی برخی از طرح‌ها از برنامه زمان بندی جلوتر است.

گروه پیشرانان پیشرفت ایران اجرای ۴۸ پروژه راهبردی را در دستور کار خود دارند که عملیاتی شدن این پروژه ها، درآمد سالانه ۲۰ میلیارد دلار به همراه خواهد داشت.

افزایش ۴۰ میلیون تن محصول در کل زنجیره فولاد، افزایش ۱۵ میلیون تن محصولات پتروپالایشی، ۸۰۰ هزار تن مس و تولید سه هزار مگاوات برق از جمله دستاورد‌های اجرای این پروژه‌ها خواهد بود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات