لزوم حمایت کنسولی برای راه اندازی سفرهای عمره

شناسهٔ خبر: 95089 -
اخبار سراسری
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در حال حاضر سفارتخانه یا دفتر کنسولی در عربستان نداریم؛ در صورتی که حمایت کنسولی محقق شود، منعی برای سفرهای عمره وجود ندارد.

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، سید صادق حسینی اعلام کرد: تحقق از سرگیری سفرهای عمره منوط به حمایت کنسولی از زائران کشورمان است و در حال حاضر سفارتخانه یا دفتر کنسولی در عربستان نداریم؛ در صورتی که حمایت کنسولی محقق شود، منعی برای سفرهای عمره وجود ندارد.

وی در باره حج تمتع امسال هم گفت: حج تمتع امسال را با چهار شعار عزت، کرامت، امنیت و سلامت زائران آغاز کردیم و در همه مراحل حج این شعارها مورد توجه بوده و این شعارها و راهبرد تعیین شده بحمدالله محقق شده است.

حسینی در خصوص پرسشی مبنی بر هزینه‌های حج تمتع امسال گفت: واقعیت این است که هزینه‌ها در کشور ثالث به ریال محاسبه نمی‌شود بلکه با دلار است بنابراین قیمت پیش بینی شده در ابتدای حج امسال و قبل از اعزام‌ها حدود ۳ هزار و ۳۰۰ دلار محاسبه شد، اما در آستانه اعزام‌های زائران کشورمان، کشور میزبان هزینه برخی خدمات را تا ۱۲۰۰ دلار افزایش داد که جمع هزینه‌ها به ۴ هزار و ۵۰۰ دلار رسید.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: این هزینه‌ها به همراه افزایش هزینه برخی اقلام پروتئینی موجب افزایش هزینه‌های حج شد که سعی کردیم این مهم را مدیریت کنیم تا به زائران فشار تحمیل نشود و تنها یک پنجم هزینه‌های مازاد را پرداخت کنند.

حسینی در خصوص شرایط هزینه سال بعد نیز بیان کرد: برای سال آینده اگر هزینه‌های اضافی کاهش یابد قیمت‌های ما نیز کاهش می‌یابد، اما اگر تغییری نیابد و هزینه‌ها همانند امسال باشد وعده‌ای را نمی‌توان برای کاهش قیمت‌ها مطرح کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره اتمام تاریخ بازگشت حجاج کشورمان گفت: براساس برنامه ریزی‌ها عملیات حج از روز نخست اعزام‌ها اعلام کردیم که یک روز قبل از فرارسیدن ماه محرم، پروازهای بازگشت پایان می‌یابد و تمامی تلاش خود را در این خصوص انجام دادیم و بحمدالله عملیات بازگشت حجاج روز جمعه پایان می‌یابد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات