دستگیری باند سارقان نوجوان موتورسیکلت در قم

شناسهٔ خبر: 95002 -
اخبار سراسری
فرمانده انتظامی شهرستان قم از کشف و دستگیری باند سارقان نوجوان موتورسیکلت و کشف ۳۰ فقره سرقت در این خصوص خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز قم، سرهنگ امیر مختاری، فرمانده انتظامی شهرستان قم، گفت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد موتورسیکلت از محدوده اطراف حرم مطهر، سه راه خورشید و خیابان اراک که تقریباً همه روزه به‌وقوع می‌پیوست و موجب ایجاد نارضایتی عمومی شده بود، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کلانتری ۱۳ شهید سعیدی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان قم ادامه داد: با طرح ریزی عملیات و اجرای آن در نهایت، تحرکات چند نوجوان که همگی تبعه یکی از کشور‌های همسایه هستند، مورد توجه و رصد عوامل گشت و تخصصی کلانتری ۱۳ شهید سعیدی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با تلاش بی دریغ عوامل کلانتری ۱۳ یکی از سارقان که ۱۴ ساله و از اتباع است، بازداشت و به کلانتری دلالت داده شد و ضمن اعتراف به سرقت موتورسیکلت، به همکاری چند نفر دیگر از هم سن و سالان خود در انجام سرقت‌ها اقرار و اعتراف کرد.

سرهنگ مختاری ابراز داشت:با همکاری مطلوب دستگاه قضائی، تعداد ۱۳ نفر از همدستان وی که در قالب باند‌های ۳ و ۴ نفره سازماندهی شده بودند و مخفیگاه و پاتوق حضور آنان شناسایی، در ۴ عملیات جداگانه در حال پرسه زنی در اطراف حرم مطهر، دستگیر شدند.

وی خاطر نشان کرد: افراد دستگیر شده همگی ۱۲ تا ۱۹ ساله بوده که با کمین کردن در هسته‌ی مرکزی شهر علی الخصوص اطراف حرم مطهر، موتور‌های فاقد ایمنی را شناسایی و با استفاده از غفلت مالکان، موتور سیکلت را سرقت و سپس با خودروی نیسان به حسن آباد تهران برده و هر موتور را به مبلغ خیلی ناچیز می‌فروختند.

فرمانده انتظامی شهرستان قم گفت: تاکنون حدود ۳۰ فقره سرقت کشف و تحقیقات برای کشف سایر سرقت‌های احتمالی، همچنان ادامه دارد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات