پیام وزیر خارجه به مشاور امور زنان سازمان انرژی اتمی

شناسهٔ خبر: 94909 -
اخبار سراسری
حسین امیرعبدالهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی به خانواده و مشاور رییس سازمان در امور زنان و خانواده سازمان انرژی اتمی ایران و همسر شهید داریوش رضایی نژاد گفت : بالندگی صنعت هسته ای ایران، در سایه تلاش های این شهید و دیگر شهدای هسته ای بوده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه ایران در پیام خود خطاب به خانم شهره پیرانی همسر و آرمیتا دختر شهید رضائی نژاد افزود: یازدهمین سالگرد ترور ناجوانمردانه همسر، پدر و فرزند سرافرازتان شهید داریوش رضائی نژاد قهرمان ملی و دانشمند هسته ای ایران اسلامی، یادآور مجاهدت ها و تلاش های خستگی ناپذیر اما بی ریای فرزندان فرهیخته و دانشمند این مرز و بوم کهن است که دغدغه ای جز پیشرفت و توسعه ایران عزیز و سرافرازی ملت شریف‌ میهن اسلامی با دستیابی به فناوری بومی و صلح آمیز هسته ای و بی نیازی کشور از بیگانگان در این حوزه نداشته و ندارند.

اینجانب با مشاهده فیلم "هناس" اثر فاخر سینمایی که تجسم گوشه هایی از دوران زندگی سرشار از عشق و ایثار سرکار عالی(همسر محترمه شهید) تا لحظه ترور ناجوانمردانه و عروج ملکوتی آن شهید عزیز در برابر دیدگان شما و آرمیتای عزیز است، بیش از پیش دریافتم که به برکت مجاهدت و تلاش غیورانه داریوش پرتلاش و شهامت و همراهی عاشقانه و فداکارانه شما با آن عزیز سفرکرده، آرمان مقدس آن شهید و همه دانشمندان هسته ای کشور در تعالی و پیشرفت ایران اسلامی با قوت و قدرت تداوم خواهد یافت.

بالندگی امروز صنعت صلح‌ آمیز هسته‌ای ایران مقتدر، مرهون مجاهدت شهدای هسته ای از جمله شهید رضایی نژاد است.

بی شک دشمنان این کشور و ملت با توسل به ترور فرزندان دانشمند و قهرمانان اقتدار علمی کشور، هرگز نمی توانند در عزم و اراده سترگ ملت بزرگ و تمدن ساز ایران اسلامی، خللی وارد نمایند.

امیر عبداللهیان در پایان گفت: فرصت را مغتنم شمرده، یاد و خاطره بلند شهیدان عزیز رضائی نژاد، احمدی روشن، شهریاری، علیمحمدی و فخری زاده و همه شهدای مسیر اعتلای توان علمی و فناوری کشور را گرامی می داریم و به ارواح طیبه شان درود و سلام می فرستیم و پیمان می بندیم که به پاسداری از ثمره خون پاک و افتخارات ملی و علمی آنان در راستای دفاع از منافع و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران متعهد و استوار خواهیم ماند.

داریوش رضایی‌نژاد دانشجوی دکترای مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در اول مرداد ۱۳۹۰ در مقابل منزلش به شهادت رسید.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات