۶۶ کشته و زخمی بر اثر درگیری میان شبه نظامیان در لیبی

شناسهٔ خبر: 94831 -
اخبار سراسری
براساس اعلام وزارت بهداشت لیبی، در درگیری‌های جمعه بین دو گروه شبه نظامی در طرابلس، پایتخت لیبی، ۱۶ تن کشته و حدود ۵۰ نفر زخمی شدند.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از خبرگزاری فرانسه از طرابلس، براساس آمار جدیدی که وزارت بهداشت لیبی شنبه اعلام کرد، در درگیری‌های جمعه بین دو گروه شبه نظامی در طرابلس، پایتخت لیبی، ۱۶ نفر کشته و حدود ۵۰ نفر زخمی شدند.

در این بیانیه بدون اشاره به شمار غیرنظامیانی که در بین کشته‌ها و زخمی‌ها هستند آمده است: «همه زخمی‌ها در بیمارستان‌های شهر تحت مراقبت هستند».

دستگاه‌های امداد طرابلس جمعه از کشته شدن سه غیرنظامی خبر دادند. درگیری‌ها، شامگاه پنجشنبه اتفاق افتاد و جمعه بعدازظهر آرام شد.

اما بنابراعلام رسانه‌های محلی، درگیری‌های جدیدی شنبه در مصراته (غرب) روی داد. مصراته که در ۲۰۰ کیلومتری پایتخت قرار دارد، مقر دو نخست وزیر رقیب است که از ماه مارس بر سر قدرت با هم درگیرند.

بنا بر اعلام رسانه‌های محلی، در این درگیری ها، دو گروه شبه نظامی که هر کدام به یکی از این دو مقام رقیب وفادار هستند، با هم درگیر شدند.

در پایتخت، درگیری‌ها بین دو گروه مسلح با نفوذ که به دولت وابسته اند اتفاق افتاد: قوه الردع (بازدارندگی) و گردان انقلابی‌های طرابلس اتفاق افتاد.

منابع محلی اعلام کردند، بازداشت یکی از جنگجویان وابسته به جناح دیگر عامل محرک برای درگیری‌هایی بود که چندین منطقه شهر را تحت تأثیر قرار داد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات