هشدار جاری شدن سیلاب در مناطق مختلف گیلان

شناسهٔ خبر: 94814 -
اخبار سراسری
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان: مردم استان از تردد در مسیر رودخانه‌های فصلی و صعود به ارتفاعات جدا خودداری کنند.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: با تغییر سطح هشدار هواشناسی استان از زرد به نارنجی و به دلیل خشکی زمین و کمبود بارش‌ها در ۲ ماه گذشته، بارش باران در مناطق کوهستانی قطعا با سیلاب همراه خواهدبود، مردم مناطق شهری و روستایی استان در ۲ روز آینده، از حضور در حاشیه رودخانه‌های فصلی و صعود به کوهستان‌ها جدا خودداری کنند.

امیر مرادی با اعلام آماده باش ستاد بحران استان و شهرستان‌ها، افزود: بر اساس پیش بینی کارشناسان هواشناسی، با ورود سامانه بارشی جدید به استان از ظهر فردا یکشنبه دوم مرداد تا دوشنبه سوم مرداد ۱۴۰۱ و جاری شدن روان آب، احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و صاعقه، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در گیلان وجود دارد.

وی با تاکید بر سرعت بخشی به لایروبی برخی پل‌ها و رودخانه‌ها در گیلان، اضافه کرد: مسئولان استانی و شهرستانی در دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و امدادرسان برای پیشگیری از بحران احتمالی سیلاب در این هفته، تمهیدات لازم برای استقرار اکیپ‌های عملیاتی در نقاط خطرآفرین استان را در دستور کار دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: این سامانه در روز‌های یکشنبه و دوشنبه علاوه بر مناطق کوهستانی ، در مناطق جلگه‌ای استان هم فعالیت قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات