پیش بینی بارش باران و هشدار وقوع سیل در یزد

شناسهٔ خبر: 94750 -
اخبار سراسری
اداره کل مدیریت بحران استانداری یزد و اداره کل هواشناسی استان در ۲ اطلاعیه جداگانه نسبت به بارش باران و وقوع سیل در سطح این استان در اواخر هفته جاری هشدار دادند.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، ستاد مدیریت بحران استاندار یزد با صدور اطلاعیه خطاب به مسئولان استان اظهار کرد: با توجه به ورود سامانه بارشی مانسون و احتمال وضعیت سیلابی در سطح کشور و استان، مورد انتظار است تدابیر لازم جهت مدیریت شرایط اضطراری اتخاذ گردد.

این اداره کل پایش بهنگام وضعیت جوی و توجه به هشدارهای مربوطه، بازدید از سیلیندها، بندهای خاکی و قنوات، پاکسازی و اصلاح مسیل ها، کانالها و پل ها، بازدید و آماده به کار بودن تجهیزات و ماشین آلات، آمادگی و تشکیل تیم های واکنش سریع، تدابیر لازم برای آمادگی مردم و ذینفعان و رعایت و اجرای سایر موارد احتیاطی حسب صلاحدید و ضرورت را از مسوولان ذیربط خواستار شده است.

در هشدار سطح زرد اداره کل هواشناسی استان هم آمده: سامانه بارشی همراه با رعد و برق و رگبار از صبح روز چهارشنبه هفته جاری تا صبح روز جمعه اینده در استان فعال خواهد بود.

این اطلاعیه می‌افزاید: شهرهای یزد، ابرکوه، اردکان، اشکذر، بافق، تفت، مروست، مهریز، میبد و هرات تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرد و مخاطرات آن جاری شدن روان آب و آبگرفتگی معابر خواهد بود و احتمال برخورد صاعقه نیز وجود دارد.

هواشناسی یزد افزوده: با توجه به آنکه بارش‌ها در استان‌های فارس و کرمان از شدت بیشتری برخوردار است احتمال انتقال روان آب و سیلابی شدن مسیل ها و بروز خسارت در شهرستان‌های هم مرز با این استان‌ها (ابرکوه ، خاتم و مروست) وجود دارد.

هواشناسی یزد در پایان خاطرنشان کرد: پاکسازی مسیل‌ها و کانال‌های انتقال آب، عدم اتراق در حاشیه رودخانه ها ، عدم چرای دام در ارتفاعات و اجتناب از صعود به قله‌ها را خواستار شده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات