سفر دو وزیر اسرائیلی به مراکش

شناسهٔ خبر: 94727 -
اخبار سراسری
دفتر ارتباطات رژیم صهیونیستی در رباط اعلام کرد، وزرای دادگستری و همکاری منطقه‌ای این رژیم به مراکش سفر خواهند کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، دفتر ارتباطات رژیم صهیونیستی در رباط با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، عیساوی فریج، وزیر همکاری منطقه‌ای و جدعون ساعر، وزیر دادگستری این رژیم به مراکش سفر خواهند کرد و پیش بینی می‌شود که در جریان این سفر توافق مهمی در خصوص همکاری قضایی امضا و همچنین نشست‌هایی با وزرا و مسئولان برجسته مراکشی برگزار شود.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، عیساوی فریج فردا (یکشنبه) عازم مراکش خواهد شد و این سفر تا روز پنجشنبه طول خواهد کشید و در جریان این سفر قرار است نشست‌های رسمی با وزرا و مقامات دولتی مراکش برگزار شود.

جمعی از خبرنگاران اسرائیلی، فریج را در این سفر همراهی خواهند کرد.

جدعون ساعر نیز روز دوشنبه راهی مراکش خواهد شد و سفر وی تا روز پنجشنبه به طول می‌انجامد و انتظار می‌رود که در جریان این سفر توافق مهمی در خصوص همکاری قضایی بین مراکش و رژیم صهیونیستی امضا و نشست‌هایی بین دو طرف برگزار شود.

سفر این دو وزیر اسرائیلی به مراکش در چارچوب افزایش همکاری بین تل‌آویو و رباط از زمان ازسرگیری روابط دیپلماتیک در اواخر سال ۲۰۲۰ انجام می‌شود.

آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر به مراکش سفر کرده بود و در جریان این سفر مذاکراتی در خصوص همکاری نظامی و اطلاعاتی انجام شد.

رژیم صهیونیستی و مراکش اواخر سال ۲۰۲۰ با حمایت دولت وقت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روابط دیپلماتیک خود را از سر گرفته‌اند.

امارات، بحرین و سودان هم در سال ۲۰۲۰ با میانجیگری آمریکا با رژیم صهیونیستی توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط امضا کردند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات