دادگاه فدرال مشاور ترامپ را مجرم شناخت

شناسهٔ خبر: 94700 -
اخبار سراسری
یک دادگاه فدرال در واشنگتن «استیو بانون» مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را به دلیل خودداری از همکاری با کمیته تحقیق درباره حمله به ساختمان کنگره مجرم شناخت.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از روسیا الیوم، دادگاه فدرال آمریکا «استیو بانون» مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را به دلیل خودداری از همکاری با کمیته تحقیق درباره حمله به ساختمان کنگره مجرم شناخت.

بر اساس این گزارش، هیأت منصفه دادگاه فدرال در واشنگتن روز جمعه پس از سه ساعت شور و مشورت به این نتیجه رسیدند که بانون در دو اتهام وارده به وی گناهکار است و با مجازات یک ماه تا یک سال زندان برای هر یک از این اتهامات مواجه خواهد شد.

استیو بانون پس از صدور این حکم به خبرنگاران گفت: شاید ما نبرد امروز را باخته باشیم اما به هیچ وجه جنگ را نخواهیم باخت.

وی افزود: من ترامپ و قانون اساسی را تأیید می‌کنم.

از سوی دیگر، «بنی تامسون» رئیس و «لیز چنی» نایب رئیس کمیته تحقیق پیرامون حمله به ساختمان کنگره از حکم این دادگاه تجمید کرده و آن را پیروزی حاکمیت قانون برشمردند.

در بیانیه این دو آمده است: همانگونه که هر شخص مسئول درباره حوادث ۶ ژانویه باید بازخواست شود هر شخصی که در مسیر تحقیقات ما سنگ اندازی می‌کند هم باید با عقوبت مواجه گردد.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» پیش از این عملکرد کمیته تحقیقات پیرامون حمله به کنگره را زیر سوال برده و ادعا کرده بود که این کمیته آگاهانه روایتی جعلی و ساختگی را ارائه می‌کند.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ و وقوع شورش و هجوم مردم این کشور به کنگره آمریکا، طرح استیضاح ترامپ برای دومین بار در دوران ریاست جمهوری اش مطرح و به کنگره ارائه شد که البته وی از آن سالم در امان ماند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات