جزییات ریزش معدن در آرزوئیه

شناسهٔ خبر: 94636 -
اخبار سراسری
معاون امداد و نجات هلال احمر کرمان با تشریح جزییات حادثه ریزش معدن در شهرستان اُرزوئیه گفت که این معدن روباز و برای آواربرداری خودروسنگین به منطقه اعزام شده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، محمد امیرخانی با بیان اینکه شدت ریزش کوه و صعب العبور بودن منطقه کار را برای امدادرسانی دشوار کرده است افزود: نیاز به خودروهای سنگین برای آواربرداری و خارج کردن ۲ محبوس از زیر آوار داریم.

وی اظهارداشت: در پی اعلام حادثه توسط فرماندار ارزوئیه در ساعت ۱۳ امروز مبنی بر ریزش دیواره های یک معدن روباز کرومیت در محدوده این شهرستان و محبوسی سه نفر، بسرعت یک تیم جست و جو و نجات متشکل از رییس شعبه و ۲ نجاتگر به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی اظهار داشت: سه نفر در معدن روباز کرومیت چیل آباد با یک دستگاه بیل مکانیکی و پیکور مشغول فعالیت معدنی بودند که دیواره معدن ریزش کرد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: امدادگران پس از گذشت ۲۵دقیقه با توجه به صعب العبور بودن مسیر به محل حادثه رسیدند و پس از انجام اقدامات لازم موفق شدند یکی از سه مصدوم حادثه را از زیر آوار رهاسازی کنند.

وی ادامه داد: حمل مصدوم از منطقه صعب العبور به محل امن حمل و تحویل به عوامل اورژانس پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی لازم انجام شد.

امیرخانی عنوان کرد: با توجه به احتمال ادامه ریزش معدن و حضور مسیولات محلی تصمیم بر این شد که اول اقدامات ایمنی صحنه انجام و پس از آن ادامه عملیات جست وجو و نجات برای یافتن ۲ نفر دیگر از سر گرفته شود.

معاون هلال احمر کرمان با تاکید بر وسعت و شدت ریزش کوه و باقی ماندن ۲ نفر از معدن کاران زیر آوار گفت: تلاش ها برای یافتن این افراد ادامه دارد.

وی ادامه‌داد: اکنون با همکاری و هماهنگی فرماندار در حال انتقال یک دستگاه خودرو سنگین برای آوار برداری برای نجات حادثه دیدگان هستیم زیرا با نیروی انسانی بتنهایی نمی توان این افراد را از زیر آوار خارج کرد و ماشین آلات سنگین مورد نیاز است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان در پایان گفت: شدت گرما و طوفان شن نیز سبب کندی روند امدادرسانی در این منطقه شده است.

وی اضافه کرد: گزارش های تکمیلی از وضعیت محبوسان معدن چیل آباد متعاقبا اعلام خواهد شد.

ارزوئیه که در فاصله ۲۷۱ کیلومتری جنوب غربی مرکز استان کرمان قرار دارد از سال ۱۳۸۹ از شهرستان بافت جدا و به عنوان شهرستان مستقل تاسیس شد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات