شهردار دهدشت در گفت و گو با رسانه‌ها اعلام کرد؛

نصب بنر و مرثیه خوانی اموات در دهدشت ممنوع شد

شناسهٔ خبر: 94349 -
اخبار سراسری
شهردار دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که نصب بنرهای آیین های سوگواری اموات در ورودی های این شهر از یکسو و مرثیه سرایی خواننده های محلی در آرامستان ها به دلیل اعتراض گسترده مردمی از سویی دیگر ممنوع است.

 

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، علی رضا نیکویی‌زاده به رسانه‌ها گفت: باپیشنهاد مجموعه شهرداری و اعضای شورای شهر، دو مطالبه افکار عمومی در شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه تصویب شد.

وی افزود: از تمامی صنوف داربست فلزی در شهرستان کهگیلویه، تعهد کتبی گرفته شد که بنر بزرگ و کوچک در سطح شهر، ورودی ها، چهار راهها و اماکن تردد عمومی نصب نکنند.

شهردار دهدشت همچنین از ممنوعیت مرثیه خوانی و مرثیه سرایی خواننده های محلی در آرامستان های این شهر خبرداد و اظهار داشت: در صورت مشاهده از فعالیت آنان جلوگیری و تمام وسایل آنها ضبط و باخاطیان برخورد قضایی می شود.

نیکویی زاده با هشدار به چاپخانه‌ها در زمینه چاپ بنر اموات هم خاطرنشان کرد: شهرداری نسبت به جمع آوری بنرهای اموات در سطح شهر دهدشت اقدام و موضوع را به دستگاه های مربوطه اعلام می کند.

وی، نصب بنرهای اموات و مرثیه سرایی مداحان محلی در آرامستان ها را بسترساز ناراحتی های جمعی و شهروندان دانست و از مردم شهر دهدشت و شهرستان کهگیلویه خواست در این زمینه با شهرداری همکاری کنند تا بدعت های کمرشکن و هزینه بَر و چشم وهم چشمی های خانوادگی و طایفه ای برچیده شود.

 

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات