احتکارکنندگان گندم به تعزیرات معرفی می‌شوند

شناسهٔ خبر: 91621 -
اخبار سراسری
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین با اشاره به نظارت این دستگاه برای برداشت گندم و تحویل به مراکز خرید، گفت: احتکارکنندگان گندم به تعزیرات معرفی و برای آنها پرونده تشکیل می‌شود.

به گزارش «تابناک»، حسن جلیلوند روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به نرخ اعلام شده از سوی دولت و مشوق های ارایه شده بهانه‌ای برای تحویل ندادن گندم به مراکز خرید تضمینی وجود ندارد.

وی با اشاره به درنظر گرفتن ۲۰ مرکز برای تحویل محصول گندم در استان، اظهار داشت: مراکز خرید تضمینی گندم در نقاطی که کار برداشت در آنها آغاز شده از هفته گذشته آغاز به کار کرده اند.

این مسوول همچنین گفت: مراکز خرید تضمینی گندم موظفند از ساعت هشت صبح تا ساعت ۲۰ فعال باشند و حتی در روزهای تعطیل نیز گندم کشاورزان را خریداری کنند.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورری قزوین گفت: همزمان با خرید تضمینی گندم، کار خرید تضمینی کلزا نیز در پنج مرکز در استان آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت با خرید تضمینی محصولات مهم و استراتژیک در جهت تامین امنیت غذایی جامعه گام بر می دارد.

در سال جاری هرکیلو گندم از کشاورزان به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می شود و به ازای تحویل هرکیلوگرم از این محصول، هزار تومان نیز جایزه برای کشاورزان تعیین شده است.

پیش بینی شده امسال بیش از ۱۶۰ هزار تن گندم به شکل تضمینی از کشاورزان استان قزوین خریداری شود.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات