دستور تخلیه یکی از بیمارستان های تهران

شناسهٔ خبر: 91573 -
اخبار سراسری
عبدالرضا پازوکی: دو ساختمان بیمارستان حضرت رسول از ایمنی کمتری برخوردار هستند. با توجه به ضرورت ایمن سازی ساختمان‌ها و مراکز درمانی دستور تخلیه بیمارستان صادر شد تا شاهد حوادثی چون متروپل آبادان نباشیم.

به گزارش تابناک، با اعلام دادستان هر ساختمانی که امکان اصلاح وضعیت و ارتقای ایمنی ساختمانی را نداشته باشد؛ اعضای کمیته نظر خود مبنی بر پلمب و تعطیلی ساختمان را به سازمان آتش نشانی و سازمان نظام مهندسی اعلام می کنند تا با درخواست آن دو مرجع، دستور پلمب و تعطیلی ساختمان صادر شود.

حالا نامه ای در فضای مجازی منتشر شده که رئیس علوم پزشکی ایران دستور تخلیه بیمارستان حضرت رسول اکرم را تا پایان تیر صادره کرده است.

عبدالرضا پازوکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به مطرح شدن بحث نا ایمن بودن بیمارستان های کشور، یکی از بیمارستان های ناایمن تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان حضرت رسول است. این مرکز درمانی دارای چهار ساختمان مجزا است که دو ساختمان بیمارستان حضرت رسول از ایمنی کمتری برخوردار هستند. با توجه به ضرورت ایمن سازی ساختمان‌ها و مراکز درمانی دستور تخلیه بیمارستان صادر شد تا شاهد حوادثی چون متروپل آبادان نباشیم.

به گفته وی به طور قطعی دانشگاه به دنبال ایمن سازی ساختمان های فرسوده و ناایمن است و برای بیمارستان های دیگر برنامه های مختلفی دارد.

او گفت: کمیته راهبری را برای طرح های عمرانی در این خصوص راه اندازی کرده ایم. از آبان سال گذشته به فکر ایمن سازی ساختمان های فرسوده مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده ایم و امیدوارم زمینه اصلاح ساختار فرسوده را فراهم کنیم.

او گفت: با توجه به ضرورت ایمن سازی ساختمان ها و به خصوص مراکز درمانی، دستورهای لازم برای ایمنی سازی این بیمارستان را ابلاغ کرده ایم.

به گفته وی دو ساختمان بیمارستان حضرت رسول سازه ایمن ندارند؛ یکی از ساختمان‌ها اداری و دانشکده سلامت روان بوده و یک ساختمان دارای بخش درمانی است و برای انتقال بخش درمانی برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است.

پازوکی گفت: به نظر می‌رسد نیاز باشد تا مراکز دیگر برای انتقال بیماران و تامین تخت بیمارستانی به ما کمک کنند و برنامه ریزی‌های لازم در دانشگاه انجام شده است که جزئیات آن به زودی اعلام خواهد شد.

او گفت: دادستانی به صورت کلی در زمینه ایمن سازی ساختمان های فرسوده ورود پیدا کرده است. در ساختمان‌های درمانی ناایمن ما حادثه انفجار ساختمان سینا اطهر را داشتیم. دانشگاه علوم پزشکی ایران از همکاری و ورود دادستانی‌ و دستگاه‌ها برای ایمن سازی بیمارستان‌های فرسوده استقبال می‌کند.

پازوکی گفت: ما برای بیمارستان‌های مختلف کمیته راهبری طرح‌های عمرانی را راه اندازی کرده ایم تا بتوانیم زمینه اصلاح ساختار فیزیکی بیمارستان‌های فرسوده را فراهم کنیم و از آبان سال گذشته اقدامات برای شناسایی و اصلاح بیمارستان‌های فرسوده آغاز شده اند و با وقوع حادثه متروپل عزم ما برای رسیدگی به وضعیت بیمارستان‌های فرسوده جدی تر شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات