آمادگی لازم ستاد مدیریت بحران کیش درپی زمین لرزه

شناسهٔ خبر: 91282 -
اخبار سراسری
رییس ستاد مدیریت بحران کیش گفت: آمادگی لازم برای مدیریت شرایط جزیره پس از زمین لرزه‌های اخیر فراهم است و مردم نگران نباشند.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، سعید پورزادی در سومین نشست ستاد مدیریت بحران کیش از آمادگی همه نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌ها برای مدیریت شرایط کیش پس از زمین لرزه‌های اخیر خبر داد و گفت: چادر به اندازه کافی موجود است و در صورت نیاز تعداد چادر‌های اقامتی افزایش می‌یابد.

وی افزود: علاوه بر مجموعه المپیک و مصلی که برای اسکان مردم مهیا شده است سالن یک و دو نمایشگاه بین المللی کیش هم برای اسکان متقاضیان در گرفته شده است.

وی گفت: در تامین مواد خوراکی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم کمبودی وجود ندارد و مردم نگران نباشند.

پورزادی گفت: بیمارستان، مرکز توسعه سلامت و مجموعه درمانی فیاک نیز برای خدمات رسانی آمادگی کامل دارند.

وی از مردم خواست با حفظ آرامش کاملا هوشیار باشند و اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کنند.

رییس ستاد مدیریت بحران کیش از تلاش صداوسیمای مرکز کیش در اطلاع رسانی به موقع و آرامش بخشی جامعه قدردانی کرد.

سعید پورزادی گفت: نظارت و سرکشی با حضور تیم فنی سازمان منطقه آزاد کیش بر ساختمان‌های فرسوده و دارای مقاومت کم انجام شده است و در صورت شرایط خاص اقدامات لازم برای مدیریت این ساختمان‌ها انجام می‌شود.

وی گفت: در ارتباط تلفنی و تصویری با کارشناسان مطرح حوزه زمین شناسی مطالب علمی و دقیق به آگاهی مردم رسانده می‌شود و قرار است فردا یکی از استادان مطرح زمین شناسی کشور الگو‌های علمی زمین لرزه را تشریح کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نز در این نشست، گفت: اظهارنظر‌های غیر کارشناسی در حوزه زمین لرزه منطقی نیست و مردم اخبار را از صداوسیما و پایگاه اطلاع رسانی سازمان منطقه آزاد کیش پیگیری کنند و آرامش خود را نیز حفظ کنند.

مهدی کشاورز افزود: خرابی و یا ریزش به علت زمین لرزه‌های اخیر در کیش نداشتیم و ممکن است برخی سازه‌های قدیمی دچار ترک جزیی شده باشند که این سازه‌ها قدمت بالایی داشتند.

وی گفت: شماره ١٢۴ و ٠٩٣۴٧۶٩٠١١١ برای دریافت پیام‌های مردمی در نظر گرفته شده است.

کشاورز گفت: مردم به آموزش‌های لازم در هنگام وقوع زمین لرزه توجه کنند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش براساس صحبت‌های علمی پرفسور محمد مختاری استاد بخش سونامی و زمین لرزه دانشگاه هرمزگان گفت: احتمال سونامی در کیش وجود ندارد و مردم نگران نباشند.

مهدی کشاورز گفت: دانشجویان نگران آزمون‌های پایان ترم نباشند چرا که تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.

آمادگی اقامتگاه‌های موقت برای اسکان اضطراری

در همین حال اعلام شده، سالن چند منظوره المپیک کیش از ۲۴ خرداد یکی از اقامتگاه‌های موقت برای اسکان اضطراری ساکنان جزیره کیش با برپایی ۱۱۰ چادر هر شب به مراجعه کنندگان خدمات اسکان موقت ارائه می‌کند.

نیرو‌های امدادی شامل اورژانس، هلال احمر و نیرو‌های شرکت عمران آب و خدمات، کارکنان موسسه ورزش نیز با حضور در سالن آماده باش خدمت به ساکنان جزیره کیش هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با راه اندازی کمیته مجازی بحران هم مسیر هماهنگی‌ها را تسریع خواهیم داد و به همین منظور شماره ۰۹۳۴۷۶۹۰۱۱۱ و ۱۲۴ برای ارسال و دریافت پیام‌های مردمی تعیین شده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات